Aj v zime si môžeme pripraviť v mixéri super rýchle raňajky alebo desiatu so sebou. Nebudeme však mixovať ovocie, pretože to nás ochladzuje a vhodné je najmä vo svojej prirodzenej sezóne. Ponúkneme Vám návod na zimné ohrievajúce smoothie plné energie a minerálov.

Zimné smoothie plné hrejivého korenia

Máte radi zimnú vianočnú a sviatočnú vôňu škorice, klinčeka, kardamónu či badiánu? Všetky tieto korenia nás zohrievajú, podporujú imunitu, sú antibakteriálne, podporujú trávenie a dotvárajú chuť zimných nápojov a jedál. Perfektne sa hodia aj do “huňatého” koktejlu z mandľového, ryžového či kravského mlieka s banánom a napríklad arašidovým maslom, vlašskými orieškami či mandlami.

Základ smoothie tvorí Vami zvolené mlieko a banán. Ďalšej fantázii sa hranice nekladú 🙂

Môžeme použiť arašidové maslo, mandlové maslo, kakao či hrsť mrazeného jesenného ovocia ako slivky, černice alebo zmes lesného ovocia. Dosládzame len medom alebo javorovým sirupom, ale zrelosť banánu obvykle postačuje. Kombinácia medu a škorice, či medu a kurkumy je dokonca doporučovaná aj podľa Ajurvédy ako preventívny prostriedok pri zimných ochoreniach dýchacích ciest.

Tu je niekoľko tipov na zimné smoothies / Suroviny pre 2 osoby /

Postup
  1. Všetky suroviny dáme do normálneho či smoothie mixéra, alebo použijeme klasický tyčový mixér.

 

Teplé kurkumové mlieko so škoricou a medom

1. Mlieko privedieme k varu, pridáme korenia, prikryjeme a luhujeme cca 10 min. Prelejeme cez čajové sitko. Do vlažného mlieka pridáme med.

2. Chutí skvelo a chutí aj deťom 🙂 Podávame v zimných mesiacoch preventívne každý večer.