Ovocná torta z nektariniek

Postup
  1. Na piškótové cesto vymiešame celé vajcia s cukrom a vanilkovým cukrom do bledej nadýchanej peny, ktorá drží tvar.
  2. Do peny potom v dvoch-troch krokoch preosejeme múku so zemiakovým škrobom a kypriacim práškom a pomocou gumenej varechy ju zľahka, ale dôkladne vmiešame. Cesto nalejeme do tortovej formy, ktorú si obalíme papierom na pečenie a pečieme na 180 stupňoch asi 20 minút do zlatohneda, kým cesto na povrchu nepruží. Vyberieme z rúry a necháme vychladnúť vo forme.
  3. Kým sa cesto pečie a potom chladne, pripravíme si plnku. Plátky želatíny namočíme do misky so studenou vodou a necháme ich aspoň 5-8 minút napučať.
  4. Nektaríny ošúpeme, zbavíme kôstky a ponorným mixérom ich rozmixujeme do hladka. Ovocné pyré môžeme aj prepasírovať cez jemné sitko. Podľa sladkosti ovocia môžeme pridať cukor a citrónovú kôru.
  5. Z ovocného pyré odoberieme pár lyžíc, v malom hrnčeku zohrejeme (neprevárame) a ešte v zohriatom ovocí rozpustíme vyžmýkané plátky želatíny. Odložíme bokom a necháme chladnúť. Keď ovocie so želatínou vychladne, vlejeme ho späť do zvyšku rozmixovaného ovocia, riadne premiešame.
  6. Šľahačku vyšľaháme do tuha a pridáme ju k rozmixovaným nektarínkam.
  7. Primiešame aj jogurt a potom zmes gumennou varechou zľahka premiešame. Celú zmes opatrne nalejeme na upečený korpus a dáme do chladničky stuhnúť. Ideálne cez noc, aby plnka dobre stuhla a dala sa krájať.
  8. Na druhý deň hotový koláč dozdobíme poslednou vrstvou – polevou. Plátky želatíny necháme napučať v miske so studenou vodou. Vyžmýkané plátky vložíme do pomarančovej šťavy a zohrievame, kým sa želatína nerozpustí (neprevárame, len zohrievame). Necháme vychladnúť.
  9. Vychladnutou zmesou potom potrieme povrch torty a necháme ešte chvíľu odpočinúť v chlade.