Doprajte sebe a svojim blízkym obed, na ktorý tak skoro nezabudnú. Hovädzie na víne spolu s geniálnymi karlovarskými kendličkami očaria každého, komu ich navaríte. Dobrú chuť!

Hovädzie mäso na víne so šípkovou omáčkou s karlovarskými knedličkami

Postup
  1. Mäso nakrájame na veľké kusy, umyjeme a dobre osušíme papierovou utierkou. Veľké kúsky mäsa opečieme na oleji zmiešanom s 2 lyžicami masla z každej strany v hrnci, ktorý je vhodný do rúry.
  2. Mäso vyberieme a do panvice pridáme zvyšné maslo a opečieme na ňom cibuľu a koreňovú zeleninu. Ak by sa nám zelenina začala pripekať môžme podliať trochou vody.
  3. Mäso vložíme k zelenine, osolíme, okoreníme mletým čiernym korením, pridáme nové korenie a bobkový list, šípkový džem a približne 200 ml červeného vína. Necháme zovrieť, zakryjeme a vložíme do rúry vyhriatej na 170 °C a pečieme 3-4 hodiny, až kým sa mäso nerozpadá.
  4. Kúsky mäsa podávame s omáčkou a karlovarským knedlíkom.
  5. Pripravíme si karlovarské knedlíky: mlieko, olej, vajíčka, múku, petržlenovú vňať a soľ rozmiešame metličkou. Pridáme na 1 cm nakrájané rožky a necháme pol hodinu napučať. Potom zo zmesi vyformujeme mokrými rukami malé loptičky, ktoré varíme vo vriacej osolenej vode 14 minút, 7 minút z každej strany. Ešte horúce potrieme roztopeným maslom. Krájame po miernom vychladnutí.

Na našej stránke receptykulinarium.sk nájdete mnoho ďalších skvelých receptov. Tak na čo čakáte?