Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť
Ingrediencie

Na kornúty:

 • 2 A4 a alobal
 • 1 balenie čerstvého lístkového cesta Billa
 • 1 vajce na potretie
 • žlté a červené potravinárske farbivo

Na nátierku:

Vrstva 1

Veľkonočné recepty aj pre začiatočníkov

Čas prípravy: 30 min
Čas varenia: 15 min

Svetlana Mravcová | 259 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Velkonocne recepty
Ingrediencie

Na kornúty:

 • 2 A4 a alobal
 • 1 balenie čerstvého lístkového cesta Billa
 • 1 vajce na potretie
 • žlté a červené potravinárske farbivo

Na nátierku:


Veľkonočné recepty nemusia byť len pre skúsené kuchárky a cukrárky. Toto slané veľkonočné pečivo pripravíte naozaj rýchlo a ľahko. S bryndzovou nátierkou budete mať skvelé a originálne veľkonočné občerstvenie a prekvapenie nie len pre deti.

Veľkonočné recepty pre náročných hostí, ale pre kuchárov začiatočníkov

 1. Začneme s prípravou kornútov z lístkového cesta. Rúru si rozohrejeme na 200 stupňov Celzia. Na tvarovanie cesta budeme potrebovať po domácky vyrobenú formu v tvare kornútu. Papierové štvrťky prestrihneme na polovicu a jednotlivé papierové listy zabalíme do alobalu a zaistíme zo všetkých strán. Následne každý alobalový list stočíme do tvaru kornútu a ešte raz tento tvar zaistíme poslednou vrstvou alobalu. Snažíme sa o to, aby priemer každého kornútu bol približne rovnako veľký. Vzniknú nám 4 kornúty.
 2. Lístkové cesto rozbalíme a plát rozrežeme príborovým nožom na 4 rovnako veľké časti (pruhy). Tieto pruhy namotáme na kornútkové formy, položíme na plech vystlaný papierom na pečenie a potrieme zmesou z rozšľahaného vajíčka a potravinárskeho farbiva. Farbivo môžeme aj vynechať. Dáme ich takto piecť dozlata na cca 12 minút.
 3. Nátierka: Do kuchynského šľahača dáme zmäknuté maslo, bryndzu a necháme všetko poriadne vyšľahať. Pridáme soľ, korenia a sladkú papriku. Nakoniec pre zjemnenie a nadýchanosť nátierky pridáme trochu smotanu na šľahanie.
 4. Po upečení kornútky necháme vychladnúť a potom ich z foriem za pomoci malého noža zložíme a naplníme pomazánkou. Navrch zapichneme stonky petržlenovej vňate.