Pripravte si na jeseň chutné orieškovo, banánovo hruškové, či slivkové vegánske smoothies z mandľového mlieka. Ochuťte ho škoricou a medom a užívajte si peknú jeseň.

Skvelé vegánske smoothies so škoricou a medom

 

  1. Najskôr zmixujeme slivky s banánom a pohárom mandľového mlieka. Je veľmi dôležité, aby bolo ovocie čerstvé a zrelé. Takéto jesenné smoothie môžeme ochutiť naozaj výrazne škoricou a dobrým zdravým medom. Oboje je vhodné na podporu imunity na jeseň.
  2. Druhé hruškovo banánové smoothie sme pripravili tiež v jesennej a vegánskej verzii. Rozmixovali sme ho s pohárom ovseného mlieka. Doplnili sme ho jesennou chrumkavou chuťou – arašidovým maslom a tiež sladkým medom. Môžete však použiť aj javorový sirup, ktorý skvelo dopĺňa chuť banánu, hrušky a orieškových masiel.
  3. Vyskúšať môžete aj toto naše skvelé Čokoládové smoothie. Čokoládové smoothie je plné draslíka, horčíka a vápnika, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie srdca. Horká čokoláda a orechy dodajú antioxidanty, ktoré pomáhajú znižovať krvný tlak. Spolu s marhuľami dodajú aj vlákninu podporujúcu trávenie. Pre dostatočné absorbovanie obsiahnutých minerálov je potrebné, ako sa v recepte uvádza, namočiť orechy na 24 hodín do prefiltrovanej vody.
  4. Pozrite si aj ďalšie zaujímavé recepty na tému smoothies. Mnohé tzv. „smútičká“ obsahujú banány, ktoré sú aj dobrým zdrojom vitamínu B, draslíka a kyseliny listovej. Ak pridávate do smoothie aj napr. ľanové semienka, vedzte, že obsahujú dôležitú kyselinu pre správnu činnosť mozgu – ALA (kyselina alfa-linolenová). Do zimných a jesenných smoothies sa zase chuťovo veľmi hodí škorica. Tá má antioxidačné účinky, znižuje vysoký krvný tlak a chráni steny ciev. Pripravte si na jeseň antioxidačné vegánske smoothies s rastlinnými mliekami a škoricou.
  5. Pozrite si zaujímavé video na tému smoothies:

    Bez omáčky s Martinom Šmahelom | Sú smoothies zdravé?