Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť

Urob si sám – vyrobte si vlastné čajové vrecúška

Ela Kaslu | 330 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
urob si sám
Ingrediencie

Bylinky sú práve v plnej sile a horúce dni sú ideálne na ich sušenie a uchovanie na zimu. A preto máme pre vás tip ako si vyrobiť originálny a milý darček zo sušených byliniek. S našim “ urob si sám “ návodom krok za krokom to hravo zvládnete.

Urobi si sám – vrecúška na bylinkový čaj

Potrebujeme:

Postup:

  1. Z kávového filtra si pomocou šablóny vystrihneme budúce čajové vrecká rôznych tvarov, napr. tvar srdiečko. Vhodné sú biele tenké kávové filtre, prípadne sa dajú kúpiť špeciálne papiere určené na výrobu čajových vrecúšok.
  2. Dva rovnaké kúsky filtrov potom špendlíkom spojíme k sebe a opatrne zošijeme. Necháme asi 1 a pol cm otvor, cez ktorý potom do vrecka nasypeme bylinky. Na jedno čajové vrecko počítame približne 1 až 2 lyžičky sušených byliniek.
  3. Z papiera si vytvoríme malý lievik, jeho úzku časť vložíme do otvoru a nasypeme bylinky. Do otvoru vložíme kúsok potravinárskeho špagátu, zošívačkou uzatvoríme a zároveň tak prichytíme špagát k vrecku.
  4. Na druhý koniec špagátu pomocou zošívačky upevníme štítok z ozdobného papiera, ktorým označíme názvom bylinky.
  5. Bylinky môžete aj ľubovoľne kombinovať, výborná je napr. mäta a medovka, alebo harmanček s lipou.