Letný svieži dezert hotový za 10 minút? Pripravte si tvarohové poháre s ovocím. Je to tak jednoduché. Žiadne zbytočné vypekanie, žiadne postávanie pri rozpálenej rúre. Dezert, ktorý pripravíte v jednej mise je nie len rýchly na prípravu. V tieto sparné dni vás osvieži.

Letné a farebné tvarohové poháre s ovocím

 

A ako teda na to? Veľmi jednoducho… K spolupráci prizvite aj deti, pretože to je recept, ktorý zvládne naozaj každý. Treba k tomu hlavne chuť na sladké, čerstvé letné ovocie, tvaroh a obľúbené keksíky.

Do čistej misy vložte tvaroh, jogurt, šľahačku, práškový cukor a citrónovú šťavu. Všetko spolu vyšľahajte ručným šľahačom s nástavcami na šľahanie krému.

Keksíky rozdrvte jednoducho priamo v balení, alebo v kuchynskej utierke, či v sáčku. Do pripravených pohárov potom nasypte rozdrvené keksy a rôzne druhy čerstvého sezónneho letného ovocia. Poháre potom zalejte tvarohovým krémom. Ľubovoľne ešte ozdobte ďalším ovocím alebo detskými cukrárskymi ozdôbkami a posýpkami.

Poháre podávajte dobre vychladené, čo v lete padne všetkým vhod, budú tak naozaj osviežujúce.

Pozrite si prípadne aj náš ďalší video recept na tvarohové letné poháre s tvarohovými nanukmi. Tvaroh má rád takmer každý. Chutí deťom, je súčasťou stravy športovcov a obľúbený je aj v rôznych zákuskoch, koláčoch a dezertoch. Výhodou tohto receptu na Tvarohový dezert v pohároch je, že je veľmi jednoduchý a rýchli na prípravu. Pritom kombinácia jemného tvarohu a sviežeho ovocia vám poskytne tú správnu dávku pôžitku. 🙂