Torta z ovocia patrí k narodeninám tých najmenších. Práve pre nich chceme len to najzdravšie a ideálne s čo najmenej cukrom. Ak má byť torta vhodná i na oslavu prvých narodenín, kedy deti ešte nemajú odskúšané všetky potraviny, môže to byť trochu rébus. Chvíľu som si i ja lámala hlavu, ako to urobiť, aby som svojho malého nezbedníka nepripravila o krásne fotky z prvej narodeninovej torty a zároveň mu dovolila ochutnať úplne všetko. Tu je malý tip ako sa vynájsť – torta z ovocia.  Našli sme skvelý nápad, ako urobiť z červeného melóna narodeninovú tortu, doplnenú ovocím.

Torta z ovocia vhodná i na oslavu prvých narodenín

  1. Všetko ovocie a melón najskôr dobre umyte a osušte, napríklad papierovými utierkami. Ak je ovocie mäkšie, nechajte ho uschnúť rozložené na utierke. Pre malé deti neriskujeme na tortu z ovocia neumyté ovocie
  2. Ako prvé zrežte vrch a spodok melóna tak, aby valec stál sám. Dlhším špicatým nožom potom odkrojte dookola melón od zvyškov šupky. Ak na šupke zostanú nejaké zvyšky melónu, na konci ich využijete, buď na melónovú limonádu, alebo ako ozdobu torty.
  3. Valec bez šupky orežte tak, aby bol, pokiaľ možno, čo najúhľadnejší. Pokiaľ chcete tortu z ovocia dvojposchodovú, kúpte ešte jeden melón inej veľkosti, a vyrežte si poschodie navyše.
  4. Za pomoci ovocia potom obložte melón dookola a navrchu podľa nášho vzoru, ale fantázii sa medze nekladú.
  5. Z extra odkrojených zvyškov môžete ešte vykrajovačkou na cukrovinky vykrojiť rôzne malé tvary. Mne sa zapáčili hviezdičky. Pokiaľ ovocie nedrží, tak ako by malo, použite špajdle alebo špáradlá, avšak vždy na ne myslite, ak chcete nechať deti s tortou osamote. Staršie deti poučte, ale tým mladším treba špicaté veci odstrániť z dohľadu.
  6. Tip na iné pohostenie: Ak vám ovocie zostalo, neváhajte a podávajte ho na oslave tiež, poliate napríklad čokoládou, posypané kokosom, alebo vykrojené do rôznych tvarov. Deti vám určite budú veľmi vďačné.