Malinové tiramisu recept – určite súhlasíte, že talianska kuchyňa patrí medzi najlepšie na svete. Nielen cestovinami a pizzou, ale aj ich dezerty nás vedia ohromiť. Máte chuť na osviežujúci, ľahký a rýchly dezert? Za pár minút nenáročnej práce a po pár hodinách v chladničke si môžete pochutnávať. Toto úžasné tiramisu sa u vás stane hitom.

Malinové tiramisu recept, s ktorým zažiarite

Uznávame, že klasika je klasika, ale my sme sa trochu pohrali s receptom a zakomponovali sme tam úžasné letné ovocie – maliny. A vznikla vynikajúca a stále zdravá voľba pre maškrtné jazýčky.

Postup
 1. Cukor so žĺtkami šľaháme ručným šľahačom 8 minút, vmiešame polovicu likéru a opatrne už len vidličkou zamiešame po lyžiciach mascarpone.
 2. Piškóty rýchlo namáčame v káve a ukladáme na dno porcelánovej misy štvorcového tvaru s plochým dnom, pokvapkáme likérom, posypeme malinami a natrieme krém.
 3. Povrch uhladíme a husto posypeme kakaom, najlepšie cez sitko.
 4. Tiramisu necháme v chladničke aspoň 6 hodín, aby sa všetky chute spojili.

Vedeli ste, že …?

 • Archeologické vykopávky sú dôkazom toho, že maliny poznali ľudia už v neolite.
 • Pestovať ich ľudia začali až v 16. storočí.
 • Čím je farba plodov tmavšia, tým väčšie množstvo antioxidantov obsahujú.
 • Britské a americké výskumy dokázali, že toto ovocie znižuje ranné nevoľnosti tehotných žien.

Maliny

 • Maliny sú nielen chutné, ale predovšetkým zdravé. Patria medzi najviac prospešné ovocie. Podporujú imunitný systém a ochraňujú bunky pred cukrovkou, anémiou, ale aj problémom s obličkami a pečeňou. A to sme ešte neskončili.
 • Sú vhodné aj pre tých, čo chcú zhodiť nadbytočné kilá – podporujú trávenie, odvádzajú z tela nadbytočnú vodu a urýchľujú metabolizmus. Okrem toho sa starajú aj o krásnu pokožku, vlasy a nechty. Pomáhajú aj pri žalúdočných problémoch.
 • Najúžasnejším účinkom malín je však prevencia a liečba rakoviny.
 • Spolu s čerešňami sú jedných z najlepších zdrojov kyseliny elagovej na svete – tá potláča rast nádorov. Podľa výsledkov viacerých štúdií usmrcuje rakovinové bunky bez akýchkoľvek zmien na zdravých bunkách, jedného dňa bude možno vďaka tomuto poznatku objavený liek, ktorý by pomohol zachrániť milióny ľudských životov.

Na našej stránke receptykulinarium.sk nájdete množstvá skvelých receptov. Tak na čo čakáte?