Hrejivé tekvicové korenené latte so škoricou a šľahačkou je populárna jesenná verzia horúceho kávového nápoja. My sme ho pre vás pripravili aj s videom. Ochutnali sme a … Je veľmi lahodné a rozhodne  stojí za za to! Pripravte ho napríklad na tohtoročnú Halloweenskú párty.

Tekvicové korenené latte stojí za to!

 1. Najskôr si pripravíme tekvicové pyré. Tekvicu umyjeme a opatrne nožom prepolíme. Lyžičkou potom vydlabeme jadierka.

 2. Tekvicu rozložíme na plech na pečenie a dáme ju takto prepolenú piecť. Podľa veľkosti tekvice to potrvá od 30 do 45 min. Menšiu tekvicu budeme piecť samozrejme kratšie.

 3. Upečenú tekvicovú dužinu potom ľahko lyžicou preložíme do mixéra a s troškou vody ju rozmixujeme.

 4. Tekvicové pyré dobre ochutíme škoricou, muškátovým orieškom, mletým zázvorom a poḱojne aj štipkou čierneho korenia.

 5. Pripravíme si silné a kvalitné espresso.

 6. Zohrejeme plnotučné mlieko a malým ručným napeňovačom mlieka na capuccino mlieko speníme.

 7. Do vhodného a vysokého pohára dáme 2 PL pyré, horúcu kávu a napenené horúce mlieko.

 8. Všetko spolu ešte jemne premiešame.

 9. Podávame bohato ozdobené šľahačkou a výdatne posypané škoricou.

 10. Môžeme pridať aj pár hoblín dobrej horkej čokolády a lyžičku medu.

 11. Prajeme vám pekný Halloween. Verte nám, že tento horúci kávový nápoj vám ho pekne osladí a zároveň vás poriadne zahreje. Tekvicové spice latte je totiž jesenným hitom v mnohých populárnych svetových kaviarenských sieťach.
 12. Ak ste fanúšikmi tekvicových receptov vyskúšajte aj naše ďalšie tekvicové recepty napríklad Tekvicovú krémovú polievku. V krémovej verzii je veľmi obľúbená najmä na jeseň a chladnejších mesiacoch. Je jemnučká a lahodná, preto chutí aj deťom. Môžete do nej pridať mrkvu, zemiak, či batát, alebo ju pripraviť len z tekvice a smotany.
 13. Deťom môžete na Halloweenskú párty z tekvice pripraviť populárne Tekvicové maslové sušienky s bielou čokoládou . Je to možno ten správny recept, ako využiť sezónne tekvice. Už ste skúšali použiť tekvicu do sladkých koláčikov, krekrov a sušienok? Tekvicové pyré sa bežne používa do koláčov, sú farebné a ľahšie stráviteľné.