Aj vaše deti rady maškrtia? Každá mama chce dať deťom to najlepšie, prečo teda neskúsiť upiecť si domáce špaldové sušienky bez pridania klasického cukru? Sladené sú kokosovým cukrom, doladené javorovým sirupom a neobsahujú ani laktózu alebo živočíšne produkty.

Zdravé sušienky k čaju a káve

Napečte si ich do zásoby, v uzatvárateľnej nádobe vydržia dlho a vy budete mať po ruke zdravšiu maškrtu, keď sa deti ohlásia, že by si dali niečo dobré.

Postup
  1. V miske utrite mixérom tuk, cukor a javorový sirup tak, aby sa dobre spojili.
  2. Potom pridáme sypké prísady (preosiatu múku, sódu bikarbónu, vanilku a mletú škoricu a rukou vymiesime cesto.
  3. S cestom sa nám bude najprv trochu ťažšie pracovať, pretože bude jemne lepkavé, ale tak to má byť. Vymiesené ho zabalíme do potravinovej fólie a dáme do chladničky na hodinu odpočinúť.
  4. Predhrejeme rúru na 180 °C, cesto vyberieme z chladničky a necháme ho krátko pri izbovej teplote. Vychladnuté ho dáme na pomúčenú dosku a pomúčeným valčekom vyvaľkáme na veľmi tenko (asi 2 mm). Z vyvaľkaného cesta vykrajujeme rôzne tvary.
  5. Koláčiky dáme na plech vystlaný papierom na pečenie a poprepichujeme vidličkou.
  6. Pečieme asi 10 minút, pri prvom pokuse odporúčame sledovať čas pečenia (bude závisieť od hrúbky cesta a rúry).

Najlepšie na týchto špaldových sušienkach je, že môžete do práce zapojiť aj deti. Napríklad do vykrajovania alebo prepichovania koláčikov vidličkou. Deti si tak napečú, na čo budú mať chuť. Hotové sušienky môžeme zlepovať s džemom alebo arašídovým maslom.

Na našej stránke receptykulinarium.sk nájdete mnoho ďalších skvelých receptov. Tak na čo čakáte?