Špagety patria k jednoduchým, a pritom výdatným jedlám. Tieto naše, so syrom a slaninkou sú vynikajúcou voľbou či už na obed alebo večeru. Ulahodíte nimi nielen svojim deťom, ale aj manželovi. A určite si pochutíte aj vy.  

Špagety, ktoré budete milovať

Tento jednoduchý recept na špagety patrí k tým, „čo kuchyňa dala“. Okrem toho, syrová omáčka so slaninkou má aj množstvo iných využití, tak neváhajte a pustite sa do varenia. Ako na ne?

Postup
 1. V panvici si rozpustíme syr Karička. Opražíme slaninku a vlejeme aj s výpekom do karičky, dochutíme korením a pretlačeným cesnakom, zalejeme smotanou, necháme 3 minúty povariť.
 2. Uvarené špagety precedíme a syrovú zmes zmiešame do špagiet.
 3. Hotové jedlo posypeme tvrdým syrom grana padano.

billa

billa easy

Ak predsa len dnes nestíhate variť, vyskúšajte naše špagety bolognese alebo carbonara 🙂

K servírovacej dokonalosti môžete hotové jedlo dozdobiť zelenými bylinkami, napríklad bazalkou. Získate tak perfektný farebný súzvuk a jedlo, ktoré vyzerá ako od šéfkuchára.

Prajeme dobrú chuť. 

Ako pripraviť dokonalé cestoviny?

 • Dávkovanie
  – odporúča sa asi 80 až 100 g cestovín na osobu.
 • Dostatočné množstvo vody
  – približne 1 liter na 100 g cestovín. Tá im umožní dostatok priestoru na zväčšenie objemu a zabráni ich zlepeniu, Vodu solíme až keď vrie.
 • Dĺžka varenia
  – cestoviny vždy vkladáme až do vriacej vody, rýchlo premiešame, aby sa rovnomerne rozložili. Dĺžku varenia je vyznačená na obale cestovín, po uvarení však majú zostať al dente (nie úplne mäkká a rozvarená). Pozor, čerstvé cestoviny sa uvaria oveľa rýchlejšie ako sušené.
 • Po uvarení
  – cestoviny scedíme, necháme odkvapkať a premiešame s omáčkou alebo olivovým olejom, aby sa nezlepili.

Viac o cestovinách sa dočítate v našom článku Cestoviny – vedeli ste, že ich existuje viac ako 300 druhov?