Tento hit leta vznikol pôvodne z nepodarku a nik vtedy asi netušil, aký obľúbený dezert z toho vznikne. Dnes vám predstavujeme pusinky so šľahačkou a ovocím, známe aj ako Eaton Mess. Alebo ak chcete – dáme vám návod, ako využiť zvyšné bielky a vytvoriť z nich dezert ľahší než obláčik. Snehové pusinky si vás podmania.

Snehové pusinky s ľahkým bozkom leta

Napiecť snehové pusinky, vyšľahať šlahačku a čerstvé voňavé jahody k tomu. To je ten zázrak, ktorý nám chutí už storočia. Pripravte si ho aj vy a užívajte si slniečko s dezertným pohárom v ruke.

Postup
  1. Bielky začneme šľahať na nízkych otáčkach. Akonáhle premeníme bielkovú tekutinu na penu, prisypeme k nim polovicu kryštálového cukru a šľaháme ďalej.
  2. Druhú polovicu cukru prisypeme vo fáze, kedy sa nám začne vytvárať biely bielkový sneh.
  3. Sneh vyšľaháme do tuhej špičky.
  4. Naplníme do zdobiaceho vrecka a na plech vystlaný papierom na pečenie robíme rôzne tvary (skutočne rôzne, pretože do finálneho dezertu budeme cukrové pusinky aj tak lámať).
  5. Sušíme v rúre na 120 stupňoch asi hodinu, kým sú pusinky na spodu aj na povrchu tvrdé a nelepkavé.
  6. Pred podávaním vyšľaháme šľahačku, jahodovú dreň povaríme s cukrom asi 10 minút a čerstvé jahody očistíme a nakrájame na drobné kúsky.
  7. Polámané pusinky, šľahačku, jahody a vychladnutú jahodovú polevu vrstvíme do pohárov, kým ich nenaplníme. Ihneď podávame.