Smoothie na chudnutie chutí skvele a sviežo práve vďaka ananásu. Ananás navyše zlepšuje trávenie a urýchľuje spaľovanie tukov. Enzýmy v ananáse pomáhajú pri uzdravovaní a zmierňovaní rozličných zápalov a podporujú celý proces trávenia. Veľmi dobre funguje ako tzv. spaľovač tukov, zmierňuje opuchy a odvodňuje organizmus.

Toto smoothie na chudnutie je chuťovým pôžitkom

Postup prípravy:

  1. Vo vode zmixujte špenát, približne 30 sekúnd.
  2. Pridajte mrkvu, ananás a rozmixujte dohladka.

Ananás podporuje imunitný systém, okrem iného vám zabezpečí celú odporúčanú dennú dávku vitamínu C. Mangán je ďalšou minerálnou zložkou, s ktorou vám toto ovocie pomôže. Je dôležitý pri vývoji silných kostí a spojivového tkaniva. Taktiež napomáha znižovaniu rizika makulárnej degenerácie ktorá postihuje oči starších ľudí.

Ananás tiež obsahuje vlákninu, bez ktorej sa nezaobídete pri zdravom trávení. Na rozdiel od iného ovocia ananás obsahuje významné množstvo bromelaínu, ktorý rozkladá bielkoviny. Tým prispieva k dobrému tráveniu a má aj protizápalové účinky, dokonca môže brzdiť rast nádorov.

Špenát obsahuje veľa vitamínu C, A, K, mangánu, chlorofylu, kyseliny listovej, horčíka, luteínu a betakaroténu. Je známy aj svojimi účinkami pri prevencii vzniku rakoviny.

Nech vám naše smoothie na chudnutie prinesie veľa zdravia a chuťového pôžitku.

Pozrite si zaujímavé video na tému smoothies:

Bez omáčky s Martinom Šmahelom | Sú smoothies zdravé?

Tip:

Vyskúšajte aj naše detoxikačné smoothie alebo smoothie na dobitie energie po zime.