Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť

Silvestrovské obložené chlebíčky

Svetlana Mravcová | 261 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Silvestrovské obložené chlebíčky
Ingrediencie

Silvestrovské obložené chlebíčky sú evergreen na každej správnej oslave príchodu nového roka. Ruku na srdce, kto by ich nemal rád 🙂 Prinášame vám niekoľko tipov na chutné chlebíčky a želáme vám  veselého Silvestra a šťastný nový rok.

Silvestrovské obložené chlebíčky – bez nich to nie je ono!

 1. Silvester býval u nás doma vždy veľká udalosť, hlavne vďaka jedlu. Najdôležitejšie vždy boli Silvestrovské obložené chlebíčky, až potom jedno-hubky a sladké pečivo. Moja mamička vedela urobiť chlebíčky od výmyslu sveta. Vždy ma udivovalo, že každý rok prišla s niečím novým. Nedávno mi to ale došlo. Chlebíček je totiž tak vďačné občerstvenie, dá sa urobiť na veľa spôsobov a hodí sa naň skoro všetko, čo sa v chladničke alebo lahôdkach nájde. Je dôležité, aby ste si vybrali základnú surovinu, po ktorej sa ten chlebíček pomenuje a potom domysleli 1 a viac surovín, ktoré sa k tej hlavnej hodí. Nemusíte sa ale obmedzovať. Dvere zostávajú otvorené aj neobvyklým kombináciám, ako napríklad syr a hrozno.
 2. Tipy: Tajomstvo našich obložených chlebíčkov väzí v dobrom základe. Na každý chlebíček najskôr patrí slabá vrstva masla, ktorá zabraňuje presakovaniu ďalších surovín, napríklad majonézy, či horčice.Pečivo vyberáme podľa chuti, dôležitá je čerstvosť.Vajíčka je najlepšie uvariť minimálne hodinu dopredu, aby stihli správne vychladnúť v studenej vode. Iste viete, že najhoršie sa lúpu čerstvé vajcia.Zelenina musí byť bezpodmienečne čerstvá a dobre vyzerajúce. Chlebíčky totiž jeme hlavne očami.Bylinky, bez tých by chlebíček nebol vznešený. Zožeňte si minimálne čerstvú petržlenovú vňať, alebo pažítku.
 3. Druhy Silvestrovských obložených chlebíčkov
 4. Silvestrovské obložené chlebíčky so zemiakovým šalátom

  Takzvaná stálica v našej rodine je chlebíček so zemiakovým šalátom. Ten je u nás najobľúbenejší. Patria naň zemiakový šalát, šunka, vajíčko (hľadajte v letáku BILLA), kúsok papriky, môžeme ešte pridať kúsok kyslej uhorky a trochu syra.

  So salámou

  O tieto vždy prosí pánska časť rodiny. Použijeme suchú salámu, vajíčko, syr, papriku a čerstvý šalát.

  S tuniakom

  Tuniaková nátierka ma vždy zachráni, perfektne chutí s čerstvou šalátovou uhorkou, paradajkou a šalátom.

  S údeným lososom

  Na Silvestra slávime a tak si doprajeme aj kulinársky zážitok, napríklad práve vďaka údenému lososovi s vajíčkom, čerstvým šalátom, citrónom a kôprom.

  Aký bude ten Váš chlebíček ? Necháte sa inšpirovať vyššie, alebo si ho trochu pozmeníte? To už nechám len na Vás. Šťastný Nový rok, milí čitatelia !