Aj vám sa stáva, že si do tašky zbalíte ovocie, no nie a nie sa dostať k tomu, aby ste ho zjedli a tak ho nosíte hore – dole a nakoniec skončí v koši? Máme tu pre vás smoothies, s ktorým takýmto problémom môžete dať zbohom.

Smoothies, ktoré si zamilujete

Letné koktejly a smoothies sú osviežujúce nápoje, plné vitamínov. Obsahujú veľa vody, ktorú v rozmixovanej podobe ľahšie do seba dostanete. Počas horúčav sa ťažšie konzumuje, telo je unavené a tiež máme nechuť. Smoothies sú pre takéto situácie ako stvorené, pretože vás osviežia, cukry obsiahnuté v ovocí vás nabijú energiou a keďže ovocie obsahuje približne 80% vody, doplníte si aj pitný režim.

Svieže jahodové smoothie s limetou

Kombinácie ovocia na smoothies si môžete vyberať podľa vlastnej chuti a samozrejme aj podľa dostupnosti sezónneho ovocia. V našom recepte sme použili uhorku pre vysoký podiel vody, jemnú vôňu a chuť. V kombinácii s jahodami vás prekvapí svojou sviežosťou.

Postup
  1. Ovocie umyjeme, uhorku ošúpeme, všetko spolu dáme do mixéra a rozmixujeme na jemno. Podávame vychladené alebo s ľadom.

Marhuľové smoothie

Vždy sa ľahšie ovocie do vás dostane v podobe smoothies, ako keď si len pribalíte marhule, broskyne, maliny alebo jablká do kabelky na desiatu, či olovrant. Väčšinou ich prinesiete v rovnakej podobne naspäť domov. Preto ušite na seba kulehu a urobte si smoothies. Ak si doň vhodíte aj zopár kociek ľadu alebo ozdobíte jedlými kvetmi či chia semiačkami, koktejl je na svete. Samozrejme môžeme využiť kokosové, mandľové alebo normálne živočíšne mlieko, podľa vlastnej chuti.

Postup
  1. Ovocie umyjeme, marhule odkôstkujeme, všetko spolu dáme do mixéra a rozmixujeme na jemno. Podávame vychladené alebo s ľadom.

Banánové smoothie z drobným ovocím

Ak používame veľmi zrelé ovocie, nemusíme nápoj dosladzovať medom. Môžeme ho však oživiť buď orieškami, alebo bylinkami ako je mäta, alebo lístky mladého špenátu. Ak si chcete spríjemniť upršaný deň, pridajte do smoothies škoricu.

Postup
  1. Ovocie umyjeme, všetko spolu dáme do mixéra a rozmixujeme na jemno. Podávame vychladené alebo s ľadom.