Valentín je krásny sviatok. Vonku je ešte zima a do jari ďaleko, napriek tomu sa vďaka tomuto sviatku všetkých zaľúbených rozohnia srdcia a na svete je zrazu krajšie. Pri príležitosti tohto špeciálneho dňa sme niečo dobré, sladké napiekli. A či už Valentína oslavujete alebo nie, zamaškrtiť si môžete. Vyskúšajte s nami recepty z lístkového cesta a upečte si milé valentínske srdiečka.

Recepty z lístkového cesta – ovocné srdiečka

Recepty z lístkového cesta si pripravíte jednoducho a rýchlo, nepotrebujete k tomu  žiadne špeciálne skúsenosti alebo náradie. Zvládne ich skutočne každý. Prajeme vám sladkého, veselého Valentína. A nezabúdajte, láska ide cez žalúdok!

Postup
  1. Z jedného plátu lístkového cesta povykrajujeme väčšie srdiečka a poukladáme ich na plech vystlaný papierom na pečenie.
  2. Druhý plát cesta preložíme na polovicu a vykrajujeme rovnako veľké srdiečka. Do tých potom ďalej vykrojíme menšie srdiečko, aby nám ostala srdiečková obruba.
  3. Okraje srdiečok na plechu potrieme studenou vodou a uložíme na ne srdiečkové obruby. Vnútro srdiečok popicháme vidličkou.
  4. Pečieme v rozohriatej rúre na 200°C asi 15-18 minút do zlatista. Upečené srdiečka necháme vychladnúť.
  5. Na plnku si v polovici mlieka rozmiešame žĺtok, cukor a pudingový prášok. Zvyšok mlieka necháme zovrieť.
  6. Zovreté mlieko nalejeme na pudingovú zmes, premiešame, vrátime späť na oheň a varíme asi 2-3 minúty do hustej kaše.
  7. Puding necháme úplne vychladnúť, potom do neho mixérom vmiešame zmäknuté maslo a pomocou gumenej varechy vyšľahanú šľahačku.
  8. Pudingovou zmesou naplníme upečené srdiečka a ozdobíme ovocím a bylinkovými lístkami a posypeme práškovým cukrom.