Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť

Privolajte si jar na váš stôl – tip na jarné prestieranie

Martina Schmidt | 7 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
jarné prestieranie
Ingrediencie

Po dlhej a tentokrát aj veľmi chladnej zime, sa všetci veľmi tešíme na prichádzajúcu JAR. Dni budú dlhšie, teplejšie a slnečnejšie. Aj naša domácnosť bude plná slnka a svetla a v kuchyni sa objaví čerstvá zelenina, bylinky a voňavé ovocie. Keď na stôl postavíme kyticu čerstvo natrhaných kvetov alebo rozkvitnuté konáre zlatého dážďa, zlepší nám to náladu a jarne naladí celú domácnosť. A krásnym doplnkom bude svieže jarné prestieranie.

Astronomická jar začína až 20.marca, ale my si ju možeme, aj napriek zlému počasiu, navodiť doma oveľa skôr. Moje jarné prestieranie je vždy svetlé a ladené do odtieňov, žltej, ružovej alebo svetlo zelenej. Do odtieňov prebúdzajucej sa prírody.

Krásne jarné prestieranie nemusí byť zložité

Je veľa spôsobov a možností ako prestrieť, aby na nás dýchla jarná nálada od prestretého stola. A ako vždy platí, menej je viac a v jednoduchosti je krása.Krásne prestieranie vytvoríme aj jednoduchou vyšívanou servítkou, pár vetvičkami vo váze alebo čerstvými jarnými kvetami.  Priniesť kúsok prírody domov, je vždy tá najlepšia možnosť ako jednoducho a vkusne prispôsobiť domácnosť ročnému obdobiu.

Pomocou pár drobností vytvoríte jednoduché jarné prestieranie a nestojí vás to skoro nič. Pozrite sa ako sa dá rôzne poskladanou servítkou, iným tanierom, kúskom koláčika alebo iným kvetom vytvoriť rozmanité nežné prestieranie. Alebo stačí pár konárikov spliesť do venca a ozdobiť machom a vajíčkami 🙂

Ak chcete vytvoriť jarnú atmosféru trochu skôr, natrhajte si konáriky zlatého dažďa alebo čerešne a dajte ich do vázy. Za pár dní budete mať krásne rozkvitnuté vetvičky. Na prechádzke nájdete aj vŕbu rakytovú, vďaka ktorej nám vždy na jar ozdobia byty bahniatka. Tie sa ukážu ako prvé už pri trochu priaznivejšom počasí. A ak len trocha pučia, stačí ich tiež vziať domov do vázy, kde za pár dní vykvitnú.

Pár tipov:

S láskou vaša Tina