Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť
Ingrediencie

Suroviny na cca 25-30 ks:

Na obalenie:

Vrstva 1

Popraskané crinkles sušienky s čokoládou

Čas prípravy: 45 min
Čas varenia: 15 min

Ela Kaslu | 385 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Popraskane crinkles susienky
Ingrediencie

Suroviny na cca 25-30 ks:

Na obalenie:


Popraskané crinkles sušienky sa v mnohom podobajú brownies. Sú plné čokolády a vláčne uprostred. Aj vy ste chceli vedieť, ako sa robia? Sú ideálne ako maličká sladkosť k desiate, alebo k poobednej káve v práci.

Popraskané „crinkles“ plné čokolády a vláčne uprostred

  1. Hrozienka alebo brusnice nasekáme nahrubo a naložíme do rumu alebo zalejeme horúcou vodou. Čokoládu s maslom necháme pomaly rozpustiť vo vodnom kúpeli a vymiešame dohladka.
  2. Vajcia vyšľaháme s cukrom do hustej peny, v kuchynskom robote to bude trvať minimálne 5 minút, ručne metličkou viac ako 10 minút.
  3. Do roztopenej čokolády zapracujeme nasekané a scedené hrozienka / brusnice. Čokoládu potom tenkým pramienkom prilievame k vaječnej pene a na najnižších otáčkach zapracujeme.
  4. Múku preosejeme so sódou a soľou. Premiešame tiež na najnižších otáčkach. Hotovú zmes preložíme do misky, zakryjeme a dáme minimálne na 3 hodiny do chladničky.
  5. Rúru zohrejeme na 160 °C a dva plechy vyložíme papierom na pečenie. Zo zatuhnutej čokoládovej zmesi pomocou lyžičky odoberáme malé kúsky vo veľkosti vlašského orecha. Vhodíme do kryštálového cukru, rukami vyformujeme guličku a potom ešte dôkladne obalíme v práškovom cukre.
  6. Ukladáme na plech s rozostupom aspoň 5 cm – pri pečení sa trochu roztečú. Pečieme 10-13 minút. Upečené sušienky budú vo vnútri ešte trochu vláčne, po vybratí z rúry ich necháme chvíľu na plechu a potom preložíme na mriežku, kde ich necháme úplne zatuhnúť.