Táto netradičná polievka z červenej šošovice vás nielen zahreje, ale aj vyzbrojí vitamínmi. Takto chutne ste proti chrípke iste ešte nebojovali. 🙂 

Polievka z červenej šošovice ako liek na chrípku

Čas chrípok a prechladnutí je tak, ako aj každý rok už tu. Polievka z červenej šošovice vám pomôže s týmto nepríjemným časom bojovať.

Treba vyzbrojiť vitamínmi, liečivými čajíkmi ale aj jedlom, ktoré nielenže naštartuje vašu imunitu, ale bude vám aj chutiť. Presne také jedlo máme pre vás! Navarte si s nami hrejivú hustú polievku chowder. Neviete o čo ide? Chowder polievky sú známe najmä v Spojenom kráľovstve, ktoré sa vyznačuje sychravým a chladným počasím. Angličania, Íri a Škóti sa bežne zohrievajú touto polievkou, ktorej príprava a zloženie sa líšia nielen podľa krajiny ale aj podľa regiónov. Zväčša ide o polievku zmiešanú s mliekom alebo smotanou na varenie, rôznou zeleninou, kukuricou, údenou rybou, mušľami, krevetami alebo aj mäsom. My sme pre vás prichystali vegeteriánsky chowder – polievka z červenej šošovice je priam nabitá vitamínmi.

Postup
  1. Na zohriatom oleji speníme do sklovita na drobno nakrájaný pór, pridáme umytú červenú šošovicu, na malé kúsky nakrájané zemiaky, bataty, mrkvu.
  2. Premiešame a pridáme akurátne množstvo vody, aby jej nebolo ani príliš veľa ani príliš málo a varíme na miernom ohni pod pokrievkou cca 20 minút.
  3. V osobitnom hrnci si uvaríme kukuricu a následne ju nožom zbavíme zrniečok. Pridáme ich do hrnca so zeleninou, zamiešame a prilejeme smotanu na varenie.
  4. Necháme prejsť varom, osolíme, okoreníme, pridáme kurkumu a chilli papričky podľa chuti a zvoľna rozmixujeme ručným ponorným mixérom. Nesnažíme sa všetky kúsky zeleniny úplne rozmixovať.
  5. Podľa chuti polievku zriedime vodou a dochutíme nadrobno nasekanou petržlenovou vňaťkou.

Pre viac receptov navštívte našu stránku receptykulinarium.sk.