Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť
Ingrediencie

Suroviny pre 4 osoby:

Vrstva 1

Plnené cannelloni v paradajkovej omáčke

Čas prípravy: 60 min
Čas varenia: 45 min

Ela Kaslu | 329 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Plnené cannelloni v paradajkovej omáčke
Ingrediencie

Suroviny pre 4 osoby:


Pripravte si dokonalé letné jedlo inšpirované talianskou kuchyňou, plnené cannelloni v paradajkovej omáčke. Obľúbené cestoviny plnené zmesou cukety, ricotty, bazalky, zapečené v paradajkovej omáčke sú ideálne na letné večere pod holým nebom.

Plnené zapekané cannelloni s cuketou a ricottou

 

  1. Cukety umyjeme, ak majú veľké semienka, tak stred vyberieme lyžičkou. Nastrúhame nahrubo. Posolíme a necháme pár minút postáť. Potom z nich vytlačíme tekutinu.
  2. Na 2 lyžiciach olivového oleja orestujeme pretlačený 1 strúčik cesnaku a pridáme cukety. Premiešame a dusíme 10 minút. Potom zvýšime plameň a odparíme zvyšok tekutiny. Odstavíme a necháme pár minút chladnúť.
  3. Do ešte teplej cukety zamiešame ricottu, nasekanú bazalku, dosolíme a ochutíme mletým čiernym korením.
  4. Na lyžici olivového oleja orestujeme pretlačený strúčik cesnaku, pridáme paradajkovú passatu, soľ, korenie, bobkový list a cukor.
  5. Do fľaše od passaty dáme asi 100 ml vody, pretrepeme a vlejeme do panvice. Privedieme k varu, zakryjeme a necháme 15 minút prebublávať na slabom plameni.
  6. Rúru vyhrejeme na 180 °C.
  7. Na dno hranatej zapekacej misky nalejeme polovicu paradajkovej omáčky.
  8. Cestoviny naplníme po celej dĺžke cuketovo-ricottovou zmesou (ide to dobre malou lyžičkou alebo si môžeme pomôcť cukrárskym plastovým vreckom) a ukladáme vedľa seba do zapekacej nádoby. Zalejeme zvyškom omáčky a posypeme strúhaným syrom.
  9. Pečieme približne 30 minút, Najskôr 15 minút zakryté alobalom, potom odokryjeme a dopečieme do zlata.
  10. Pred podávaním posypeme parmezánom a čerstvou bazalkou.