Mnohé z nás trávia v kuchyni veľa času. Využiť ho môžeme aj na starostlivosť o seba a pripraviť si chutné domáce pleťové masky. Ako by sa vám pozdával kávový peeling, teplý olejový zábal alebo vlastnoručne vyrobené telové mlieko?

Domáce pleťové masky z bieleho jogurtu a voňavý peeling z kávy

  1. Aj vy pokukujete po krásnych a voňavých téglikoch s prírodnou kozmetikou? Lákajú vás dnes obľúbené pleťové masky, krémy, mlieka a peelingy z bio surovín a olejov? Mnohé z nich si viete pripraviť doma. Sú naozaj šetrné k pleti a menej finančne náročné ako hotové kupované.
  2. Dáme vám niekoľko tipov na naozaj bleskové kozmetické doplnky, ktoré pripravíte vo svojej kuchyni. Môžete si nimi spríjemniť napríklad dámsku párty a potešiť nie len chuťové zmysly. Čerstvé ovocie a zelenina sú zdravé aj pre zdravie našej pleti. Veľmi vhodné sú tiež čerstvé biele jogurty a mlieko a rôzne druhy za studena lisovaných olejov. Ak máte doma kvalitný med, dobrý olej a biely jogurt môžete ísť rovno na to.
  3. Naplánujte si voľnú hodinku a pripravte si masku aj jogurtový pohár a vezmite si oboje do vane, či na gauč k časopisu.
  4. Na základnú jogurtovú masku budete potrebovať:

  5. kvalitný biely jogurt, med, a pár kvapiek napr, mandľového oleja. Maska je tonizujúca, relaxačná a chladiaca. Ak pridáte napríklad citrónovú šťavu a kurkumu získate verziu proti pigmentovým škvrnám. Ak naopak pridáte napríklad avokádo, roztlačený zrelý banán, alebo iné zrelé ovocie (v lete napr. marhule),  maska získa na výžive.
  6.  Na základnú masku z ovocia či zeleniny budete potrebovať

  7. okrem ovocia a zeleniny ešte olej a napríklad trochu medu. Ovocie a zelenina by mali byť najlepšie v bio kvalite, ošúpané a umyté. Známa uhorka je pre pleť sťahujúca a tonizujúca. Podobne aj cukina. Ovocie však najlepšie kombinujte s 1 PL kvalitného jogurtu, bude tak menej agrestívne pre pleť.
  8. Peelingy nemusíte vôbec kupovať v drogérii.

  9. Pokožke vášho tela najlepšie urobí mletá káva, mak, alebo kokosový cukor. Pridajte do nich pár kvapiek mandľového alebo olivového oleja a voňavý zázrak je hotový, šup s ním do sprchy. Ako odličovače môžete použiť všetky druhy olejov v kombinácii s 1 ČL jogurtu.