Recept na Pho slepačí vývar sa vám v chladnom počasí určite bude hodiť. Je to tradičný Vietnamský recept, ale kto má rad slepačí vývar a zároveň ázijskú kuchyňu, určite si príde na svoje. Recept je trochu zjednodušený, aby ste si nemuseli lámať hlavu s hľadaním ingrediencií.

Pho je hrejívý slepačí vývar s vôňou Ázie na chladné dni

 

 

  1. Sliepku (alebo kura) umyjeme pod tečúcou vodou, prípadne zbavíme zvyškov peria. Ak máme aj vnútornosťami, použijeme ich na vývar.
  2. Do väčšieho hrnca dáme celú sliepku, cibuľu v celku, nemusíme ju lúpať, len ju dobre umyjeme. Cesnakovú hlávku tiež iba umyjeme a rozkrojíme pozdĺžne. Vznikne nám prierez všetkými strúčikmi. Chuť sa tak do vývaru počas varenia skvele uvoľní.
  3. Ďalej olúpeme a umyjeme zázvor. Nakrájame ho na tenšie plátky a tiež ho pridáme do hrnca.
  4. Nakoniec pridáme guličky korenia, trochu soli, rybiu omáčku, cukor a všetko dáme prikryté variť na mierny oheň. Varíme 1-2 hodiny, záleží na veľkosti a veku mäsa.
  5. Keď je mäso mäkké, vyberieme ho na hlbšiu tácku a necháme chvíľu vychladnúť. Potom ho oberieme od kosti, prípadne nakrájame na menšie kusy.
  6. Vývar zlejeme cez veľmi jemné sito, ochutnáme a prípadne dochutíme soľou a šťavou z vylisovanej limetky.
  7. Kým sa nám mäso chladí, namočíme ryžové rezance do studenej vody a zároveň vo väčšom hrnci privedieme vodu do varu. Keď voda zovrie, pridáme ryžové rezance, z ktorých sme studenú vodu odcedili. Varíme len niekoľko minút do mäkka a následne scedíme.
  8. V hlbokej miske nakoniec podávame trochu ryžových rezancov, zaliatych nádherne voňajúcim vývarom a navrch nakrájame trochu jarných cibuliek alebo pórov, a ak máme radi pikantné, pridáme aj čerstvé čili alebo omáčku Sriracha.