Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť
Ingrediencie

Vrstva 1

Pečené zemiaky v šupke s tvarohom

Čas prípravy: 10 min
Čas varenia: 60 min

Ela Kaslu | 385 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Pečené zemiaky v šupke s tvarohom
Ingrediencie

Nové mladé pečené zemiaky v šupke sú chuťovo také dobré, že im stačí štipka soli, trochu masla a nič iné. Vyskúšajte aj kombináciu tvarohu, slaniny a pažítky, ako osviežujúcu ľahkú večeru.

Pečené zemiaky v šupke – tie nové jarné, len s tvarohom, soľou a pažítkou

  1. Nové zemiaky nešúpeme, len ich dobre umyjeme, osušíme a každý prepichneme ostrým nožom.
  2. Rozložíme ich na plech v jednej vrstve, pokvapkáme olejom, posolíme a rukami dobre premiešame, aby sme votreli olej všade.
  3. Dáme ich piecť na 200 °C približne na hodinu, alebo až kým nie sú prepečené (záleží od veľkosti zemiakov).
  4. 10 minút pred dopečením k nim pridáme 1-2 lyžice masla, premiešame, aby sa maslo roztopilo a obalilo všetky zemiaky. Vrátime do rúry a dopekáme do zlata.
  5. Tvaroh nadrobíme do misky, pridáme smotanu alebo jogurt, premiešame, jemne osolíme a ochutíme čiernym korením. Slaninu nakrájame na kocky a opražíme dozlata. Pažítku alebo cibuľku najemno nasekáme.
  6. Keď sú zemiaky dozlata a prepečené, ešte horúce ich preložíme na tanier a podávame s tvarohom, slaninou a nasekanou pažítkou, alebo jarnou mladou cibuľkou. Listový šalát a pohár kefíru alebo acidofilného mlieka je výborná príloha.