Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť
Ingrediencie

Vrstva 1

Pečená ovsená kaša s banánmi

Čas prípravy: 30 min
Čas varenia: 15 min

Svetlana Mravcová | 261 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
pecena ovsena kasa
Ingrediencie

Pečená ovsená kaša je najnovší trend, ktorý sa venuje téme zdravého stravovania a príprave klasickej ovsenej kaše trochu inak. Môžete si ju dopriať len tak, čerstvo upečenú, alebo alebo s arašidovým maslom, javorovým sirupom, kopou ovocia, či jablčným pyré.

Pečená ovsená kaša s banánmi, nesmierne chutná a vhodná aj pre vegánov

  1. Rúru si predhrejeme na 180 stupňov Celzia a menší hlbší plech vymažeme trochou kokosového oleja.
  2. Banány olúpeme a rozpučíme, napríklad pučidlom na zemiaky, alebo vidličkou.
  3. V miske zmiešame ovsené vločky, prášok do pečiva, škoricu, soľ, vanilku a ľanové semienka, ktoré sme nadrvili alebo rozmixovali. Lyžicou premiešame.
  4. Suché suroviny pridáme k rozpučeným banánom a premiešame. Ďalej pridáme ešte javorový sirup, mlieko a arašidové maslo a znovu premiešame. Chvíľu počkáme, cca 15 minút, aby ovsené vločky nasali tekutinu a cesto sa tak viac zahustilo.
  5. Po chvíli cesto môžeme naliať na vopred pripravený, vymastený plech. Rovnomerne cesto ešte na plechu rozprestrieme. Dáme piecť do rozohriatej rúry na cca 30 – 35 minút.
  6. Po upečení plech vyberieme a necháme vychladnúť. Následne nakrájame na rovnomerné kúsky a podávame napríklad s čerstvým ovocím a arašidovým maslom. Zvyšok môžeme skladovať v chladničke.