Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť

Pár tipov ako ušetriť pri nakupovaní

Svetlana Mravcová | 261 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
ako ušetriť pri nakupovaní
Ingrediencie

Rozmýšľate nad tým kde a ako ušetriť pri nakupovaní? A tým máme na mysli nielen peniaze, ale aj čas. Mám pre vás pár tipov, ktoré nič nestoja a máte ich všetky na dosah ruky. Niektorí ich už dávno používajú, prečo to teda neskúsite tiež.

Základom je plánovanie

Aj rodina, podobne ako firma vyžaduje plánovanie. Vďaka nemu si vieme nastaviť optimálnu spotrebu – a opäť – nielen peňazí ale aj času. Najmä nákupy potravín by ste mali podrobne plánovať. Potraviny tvoria veľký podiel rodinných výdavkov a „hurá“ nákupy by nemali byť pravidlom. Za skúšku určite stojí aj plánovanie jedálnička pre rodinu na celý týždeň. Budete tak presne vedieť, čo potrebujete. Doma si môžete v kľude skontrolovať  zásoby a prípadne prehodnotiť plánovanie jedálnička podľa aktuálnych zľavových letákov.

Vďaka plánovaniu nabehnete aj na súčasnú vlnu – nevyhadzovať potraviny, všetko spotrebovať. Preto ak na jeden deň máte naplánované napríklad mäso so zeleninou, na druhý deň môžete zvyšky spotrebovať napríklad ako plnku do lístkového cesta.

lístkové cesto závin
Lístkové cesto – závin plnený kapustou a údeným
slaný koláč z lístkového cesta
Slaný koláč z lístkového cesta
recepty z lístkového cesta
Recepty z lístkového cesta – kurací páj

 

 

 

 

 

 

Ako ušetriť pri nakupovaní potravín

Keďže potraviny tvorí veľký podiel na našich mesačných výdavkoch, mali by ste začať premýšľať na tým, ako ponuku obchodu premeniť na svoje výhody. Billa poskytuje veľký výber ako ušetriť. Stačí sa len držať niekoľkých dôležitých bodov, ktoré vám v tom určite pomôžu.

» Sledujte letáky. Nielen sezónne produkty, ale aj produkty ktoré v letáku uvidíte sú v najlepšej cenovej ponuke, akú si počas roka môžete predstaviť. Oplatí sa to využiť. Ak viete že produkt je vo vašej rodine hojne využívaný, myslite na zadné kolieska a nakúpte do zásoby. Ak sú to čerstvé suroviny – porozmýšľajte, ci sa nedajú zamraziť alebo upraviť do polotovarov, ktoré vám neskôr ušetria čas.

» Nakupujte väčšie balenie. Ak má rodina viac ako dvoch členov, tu skutočne platí viac je niekedy menej. Ak kúpite väčšie balenie ušetríte. Ak si nie ste istí, či celé balenie využijete, vždy máte možnosť zvyšnú časť napríklad zamraziť, alebo spracovať inak v inom recepte. Ak sa naučíte zostavovať jedálny lístok na týždeň dopredu, budete prekvapení koľko času ušetríte a väčšie balenie vám určite príde vhod.

» Produkty značky Clever, Billa. Je verejným tajomstvom, že tieto produkty sú stále viac obľúbené. Hlavne preto, že kvalita týchto produktov je porovnateľná so značkovými produktami.

» Značka Today. Nielen nakupovať potraviny v Bille je výhodné. Ak ešte nepoznáte značku Today, hľadajte ju v oddelení starostlivosti o telo. Pomer kvality a ceny Vás určite milo prekvapí.

gnocchi
Billa Easy gnocchi s domácim pestom za pár minút na stole

» Billa Easy. Často sa nám stáva, že na prípravu jedla už nezostáva čas. Práve značka Billa Easy vám život naozaj zjednoduší. Minimálne v tých chvíľach, kedy by ste chceli využiť cenovo nákladnú donášku hotového jedla.

» Billa Delux a Bio. Ak ste zvyknutí na určitý štandard a chcete si dopriať i Bio potraviny. Za rozumnú cenu sa vám vďaka značke Delux a Bio otvárajú nové možnosti.

» Využívajte výhody klubu Billa a nezabudnite pri každom nákupe predložiť Billa bonus kartu. Pokiaľ ju ešte nemáte, je na čase si ju zaobstarať. Prihlasovací formulár nájdete v každej predajni Billa alebo na internete. Vďaka nej získate 25 % zľavu na vybrané produkty. 200 výhodných produktov v Billa bonus katalógu, 10% narodeninová zľava a iné.

» Myslite dopredu. Väčšina produktov sa dá výhodne kúpiť práve len počas určitého obdobia. Využite toto obdobie a obdobie zliav vo svoj prospech. Potraviny môžeme uchovať v špajzi alebo zamraziť, poprípade z nich vyrobiť polotovar, ktorý bude vždy po ruke v uponáhľanom pracovnom týždni. Fantázii sa medze nekladú.

jahody
Ako spracovať prebytky ovocia
bylinky
Bylinky zjesť, zmraziť, usušiť, či zaliať olejom?
bylinková soľ
Bylinková soľ nad zlato – ako si ju pripraviť doma?

 

 

 

 

 

 

Foto: receptykulinarium.sk, dreamstime.com