Výroba tejto vianočnej dekorácie, je veľmi jednoduchá a nenáročná. Najdoležitejšou časťou je misa, alebo nádoba do ktorej adventný veniec naaranžujete. Výhodou je, že sa po sviatkoch dá krásne rozobrať a na budúce Vianoce vykúzlite inú vianočnú kombináciu. Všetko závisí len od vašej fantázie.

Adventný veniec s fantáziou

V tomto prípade možete vďaka netradičnej farbe sviečok vytvoriť úplne inak posobiace aranžmá. Ja som zvolila slabo modrý až tyrkysový odtieň sviečok. Samozrejme je dobré brať do úvahy výzdobu celého bytu tak, aby sa to nebilo s celkovým štýlom vašeho zariadenia. Na druhú stranu, nebojte sa experimentovať. Kľudne však ostante verný tradičným farbám ako je biela, červená alebo zlatá. Je dobré brať do úvahy aj tvar a farbu misy. Ale najdoležitejšie je, aby vám výroba, aj konečný výtvor robili radosť a spríjemnili Vianoce.

Postup
  1. Do misy si dajte floristickú hmotu, upravenú podľa veľkosti misy, hmota by mala na spodok dobře sedieť a na vrchu by mala byť cca 3 cm pod okraj.
  2. Do stojanov pripevnite sviečky, ja cih prilepím taviacou pisštoľou aby som mala istotu že sa neprevrátia při manipulácii.
  3. Misu vyplnte šiškami, na spodok dajte väčšie aby dobře vyplnili medzeru medzi floristickou hmotou a stenami misy, poukladajte šišky aj medzi sviečky.
  4. Medzery medzi šiškami vplnte machom a dozdobte malými jabĺčkami.
  5. Na jednu sviečku uviažte mašľu tak, aby ladila s celkovou kompozíciou alebo vašou výzdobou.

Krásne sviatky 🙂

S láskou Tina