Tuniaková nátierka pre deti, alebo nátierka z bryndze je obľúbená a zdravá. K desiatovému balíčku, alebo do krabičky ešte pridáme drobnú zeleninu, ovocie a oriešky, vhodné sú napríklad vlašské orechy, alebo mandle, alebo hotová študentská zmes orechov.

Nátierka pre deti do školy

 

 

  1. Tuniaková nátierka: Cibuľku očistíme a nakrájame na drobné kolieska. Pažítku nastriháme kuchynskými nožnicami.

  2. Z tuniaka zlejeme olej, alebo šťavu a dáme ho do misky.

  3. Pridáme pár lyžíc bieleho jogurtu, kyslej smotany, alebo bieleho Skyru a trochu, cca 1 lyžicu, obľúbeného nátierkového syra, alebo masla.

  4. Všetko spolu v miske premiešame a pridáme cibuľku alebo pažítku. Nátierku natrieme na chlebík, alebo obľúbené pečivo.

  5. Bryndzová nátierka: Reďkovky nakrájame na drobné kúsky. Bryndzu dáme do misky a pridáme pár lyžíc bieleho jogurtu, kyslej smotany, alebo zdravého bieleho Skyru.

  6. Všetko spolu v miske premiešame a pridáme chrumkavé reďkovky.

  7. Môžeme pridať aj mladú cibuľku, alebo napríklad strúhanú mrkvu, ktorá sladkou chuťou tiež zjemní výraznejšiu bryndzu, navyše ostane v nátierke, podobne ako reďkovky dlho chrumkavá.

  8. Pomazánku natrieme na chlebík, pečivo, praclík, olivovú štangľu, podľa chuti vášho školáka.

  9. Tip: K desiatovému balíčku, alebo do krabičky ešte pridáme oriešky, vhodné sú napríklad vlašské orechy, alebo mandle. Určite pridajte pár kúskov menšej a pevnej zeleniny a ovocia, ktoré vydržia dlhšie chrumkavé. Napríklad slivky, malé jabĺčka, alebo hrušky, guličky hrozna, reďkovky, cherry paradajky, očistenú mrkvu a pod. Dodajú deťom potrebnú vlákninu, energiu aj vitamíny.