Najjednoduchší krémeš z lístkového cesta

... len jeden je najkrémovejší

Lepší než z cukrárne – tak popísali náš krémeš tí, ktorí ho ochutnali. Aj keď sa vám to možno na prvý pohľad nezdá, príprava tohto krémešu je veľmi jednoduchá a budete na ňu potrebovať len päť ingrediencií, ktoré máte s veľkou pravdepodobnosťou doma. Krémeš z lístkového cesta je zaručne zákusok, ktorý si vás svojou jemnosťou ľahko podmaní.

Krémeš z lístkového cesta – lepší než z cukrárne

Jemný koláč v spojení ľahučkého lístkového cesta, šľahačky a pudingu. Už sa zalizujete? Krémeš z lístkového cesta je jednoduchý zákusok, ktorý vyzerá skutočne elegantne, keď si ho nakrájate na tanieriky a podáte hosťom alebo blízkym. Tak utrieť slinky, a hop na prípravy, o chvíľu je hotový.

Ingrediencie
 • 2 balenia vyvaľkaného lístkového cesta
 • 2 balenia Zlatého klasu alebo vanilkového pudingu
 • 800 ml mlieka
 • 2 balenia šľahačky (500 ml)
 • 150 g kryštálového cukru

 

Tip 1:
 • Pre dosiahnutie pevnejšej šľahačky môžete použiť stužovač.

 

Tip 2:
 • Ak chcete aby vyzeral zákusok elegantnejšie, polejte jeho povrch tenkou vrstvou horkej čokolády, alebo ho posypte práškovým cukrom.

 

Tip 3:
 • Krémeš krájame zúbkovým nožom, ktorý nahrejeme v horúcej vode, aby sme dosiahli hladký tvar zákusku.

 

krémeš z lístkového cesta

 

 

 

 

Postup
 1. Hotové vyvaľkané lístkové cesto rozprestrieme na opačnú stranu plechu tak, aby ležalo na mastnom papieri, v ktorom bolo zabalené.
 2. Na povrch cesta dáme jeden hárok papiera na pečenie, prikryjeme druhým plechom (opačnou stranou) a dáme piecť do vyhriatej rúry na 200 stupňov.
 3. Pečieme asi 13 minút, potom vrchný plech, ktorým sme cesto zaťažili, odstránime a cesto dopečieme do zlatohneda asi ešte 3 minúty.
 4. Tento postup zopakujeme aj s druhým cestom. Obe ich potom necháme úplne vychladnúť.
 5. Kým sa nám pečie cesto, pripravíme si pudingovú plnku. 700 ml mlieka a 150 g cukru dáme variť do hrnca. Zvyšok mlieka rozmiešame v miske s oboma balíčkami pudingu, aby neostali hrudky.
 6. Keď začne mlieko v hrnci vrieť, prilejeme doň rozmiešaný puding a za stáleho miešania povaríme ešte asi 2-3 minúty do zhustnutia. Necháme úplne vychladnúť.
 7. Vychladnuté pláty lístkového cesta naplníme. Pre jednoduchšiu manupuláciu a krajší tvar koláča odporúčame umiestniť jeden plát na dno hlbšieho plechu, aby bočné strany plechu držali plnku, kým stuhne. Na plát nanesieme vychladnutý puding, uhladíme povrch a naň uhladíme vrstvu do tuha vyšľahanej šľahačky.
 8. Prikryjeme druhým plátom cesta a dáme do chladničky stuhnúť.
 9. Podávame pokrájaný na kocky.

 

Vyskúšajte aj:

mrkvová torta
Netradičná mrkvová torta s orechami

 

 

 

Nechajte sa inšpirovať aj ďalšími našimi receptami pripravenými pre vás:

banánová roládapečené kurajogurtová krémová polievka

Pôvodným povolaním marketingová manažérka, ktorá svoju veľkú záľubu v pečení posunula na úroveň kuchynskej alchýmie. Počas rodičovskej dovolenky sa aktívne venuje pečeniu, testovaniu a vytváraniu nových sladkých a slaných receptov.