Mrkvové muffiny sú skvelá voľba na zdravé a sladké veľkonočné sviatky. Sú plné energie, vlákniny a potešia šibačov aj vaše deti. Navyše ulahodia oku na sviatočnom stole.

Mrkvové muffiny na veľkonočný stôl

 

  1. Rúru vopred zohrejeme na 200 °C. Obľúbenú formu na mafiny vyložíme papierovými košíčkami.

  2. V menšej miske premiešame ovsenú a hladkú múku, soľ, škoricu, prášok do pečiva a sódu.

  3. Vo väčšej miske spolu prešľaháme vajíčka s cukrom, vanilkovým cukrom, potom na najnižších otáčkach zašľaháme olej a kefír.

  4. Do misky pridáme suché ingrediencie, strúhanú mrkvu a orechy. Premiešame už len stierkou tak, aby sa všetko spojilo.

  5. Naplníme košíčky a pečieme približne 20-25 minút. Otestujeme špajdľou. Po úplnom vychladnutí ozdobíme krémom a malými mrkvičkami. A orechmi.

  6. Krém si pripravíme tak, že prešľaháme tvaroh s mascarpone, cukrom a vanilkou.

  7. Sladkosti by mali byť pre deti na dennej báze k dispozícii len vo zdravej miere 🙂 Zdravé muffiny pre deti však môžete piecť často. Napríklad tieto jablkovo-mrkvové muffiny, tie proste voňajú a chutia neodolateľne. Navyše je v nich ukrytej toľko kvalitnej vlákniny, koľko na raňajky či desiatu vaše deti potrebujú.

  8. Tip: Zdravé muffiny pre deti môžete pripraviť nielen z mrkvy, ale aj so skvelej kombinácie jablka a mrkvy. Výborné v ceste sú tiež mleté orechy, napr. vlašské, či mandle.  Tekéto sladkosti sú naozaj super voľba na raňajky či desiatu.

  9. Tip: Recepty na detské zdravé doma pečené sladkosti nájdete na našej stránke. Nám sa osvedčili aj tieto Detské muffiny bez pridaného cukru, alebo Bezlepkové muffiny.
  10. Ďalše recepty na zdravé detské koláčiky z ovsených vločiek, či domáce muesli tyčinky, flapjacky a iné vhodné dobroty pre deti nájdete v kategórii Detské recepty. Prajeme vám dobrú chuť a veľa zdaru v kuchyni.