Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť
Ingrediencie

Vrstva 1

Minestrone s bielou fazuľou a zemiakmi

Kulinárium Redakcia | 63 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
minestrone
Ingrediencie

Vylepšite bohatú chuť klasickej talianskej polievky minestrone najlepšími sezónnymi prísadami a uvarte polievku, ktorú vaša rodina s radosťou zje do poslednej kvapôčky. Zimnú atmosféru môžete zasa dotvoriť vôňou a chuťou hovädzej polievky s množstvom fazule a zemiakov v klasickej minestrone, alebo s ňou vyskúšajte skombinovať parmezán a chrumkavé krekry. Staňte sa s nami kreatívnymi a varte s potešením!

Minestrone – klasika ako ju možno nepoznáte

Minestrone je talianskou klasikou a je to pravdepodobne ich najobľúbenejšia polievka. Ako býva zvykom, každý kraj si do nej pridáva niečo svoje, preto nebuďte prekvapení množsvom rôznych receptov na ňu. Jej základom je zelenina, ktorá je práve v sezóne.  Bielu fazuľu ako sme použili v našom recepte, radi pridávajú v Toskánsku. Môže ju doplniť o vývar alebo sa pri jej varení používa len voda, pridať môžete aj paradajkový pretlak.  V podstate je to verzia o zeleninového gulášu. Sýta, plná chutí a vôní.

Postup
  1. Fazuľu, ktorú ste predchádzajúci deň namočili, dajte variť vo vode s trochou soli. Pridajte celý očistený zeler, petržlen a celý strúčik cesnaku. Jeden zemiak prekrojte na polovicu a ostatné nakrájajte na kocky a pridajte k fazuli.
  2. Na olivovom oleji opečte nakrájaný pór, pridajte strúčik najemno nasekaného cesnaku a krátko poduste.
  3. Jednu naberačku uvarenej fazule, celý zeler, petržlen, cesnak, polovičky zemiaka a trochu vody, v ktorej sa to všetko varilo, rozmixujte v mixéri. Rozmixovanú zmes vráťte k fazuli a všetko nalejte na podusený pór.
  4. Ochutnajte, podľa potreby osoľte a dochuťte korením. Podávajte s opečeným tmavým chlebom.

fazuľová polievka

V prípade, že uprednostňujete slovenskú klasiku, odporúčame recept Výdatná fazuľová polievka s klobáskou

Fazuľa je bohatým zdrojom bielkovín

Obsahuje vitamíny, vlákninu a minerály a neobsahuje žiadny cholesterol. Taktiež pomáha znižovať hladinu tukov v krvi. Okrem toho je vhodná aj ako prevencia proti rakovine. Je veľmi vhodné jesť veľa fazule i iných strukovín, ak chcete znižovať podiel mäsa vo vašej strave, príp. ho úplne vylúčiť.

A aby ste nám verili, jedna plechovka fazule obsahuje:

  • 80 % dennej dávky vlákniny
  • 40 % dennej dávky kyseliny listovej
  • 35 % dennej dávky draslíka
  • 40 % dennej dávky horčíka
  • 20 % dennej dávky vápnika

Veríme, že i pochutíte.