Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť

Letné stolovanie so sviežou vôňou

Martina Schmidt | 9 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Ingrediencie

Tento rok k nám leto zavítalo skôr ako obvykle a v prírode je to naozaj vidno. Máme záhradky plné kvetov, kvitnú stromy, kríky, na lúkach sú už tiež kvety všetkých farieb a tvarov. Je radosť tvoriť a zdobiť stôl práve v tomto období. Vytvoriť letné stolovanie je vďaka všetkému, čo príroda ponúka naozaj jednoduchá záležitosť.

Pre dnešnú inšpiráciu som zvolila kvety v kombinácii s citrusmi. Tie sú tiež symbolmi leta a hlavne osvieženia. Ak ste milovníkmi kvetov a vaša záhradka alebo balkón je ich plný, bude  pre vás zdobenie hračka. A ak záhradku nemáte stačí vyraziť do prírody, parku alebo do lesa. Maky, fialky, baza, zvončeky, šalvia…. všetkého je dosť.

Ja som si nazbierala v parku kvety bazy, ktoré práve začínajú kvitnúť. Voňajú krásne a sú jedlé, čo sa skvelo hodí k dekorácii stola. Na balkóne si pestujem drobné kvietky ako sirôtky alebo muškáty. Tie občas tiež použijem ako dekoráciu, alebo drobný farebný detail pri dozdobení stola alebo tanierov. Je dobré sa zamerať práve na detaily, ktoré tvoria vo finále nádherný celok.

Mojich pár tipov na jednoduché jarno – letné stolovanie :

Jednoduchá dekorácia z citróna :

Želám krásne letné dni, plné slnka a vody.

S láskou Tina