V tomto recepte si môžete bez výčitiek užívať sladké pokušenie a pritom dodáte vášmu telu energiu. V prípade, že obľubujete chladené nápoje, odporúčame smoothie z červeného melóna vychladiť.

Osviežujúce letné smoothie z červeného melóna

Červený melón a kokosové mlieko – skvelá kombinácia na chudnutie. Zbavte sa rýchlo tukov a dostaňte živiny do tela. Tento osviežujúci nápoj vám dodá energiu a je bohatý na živiny. Kokosové mlieko je sýte a hodí sa pri každej diéte.

Postup

  1. Z červeného melóna odstránime jadierka a nakrájame ho na kocky.
  2. Spolu s kokosovým mliekom a vanilkovým cukrom vložíme melón do mixéra. Dôkladne (15 až 20 sekúnd) rozmixujeme.
  3. Pridáme ľad, najlepšie drvený a približne 20 sekúnd miešame.
  4. Smoothie ochutnáme, podľa potreby ho môžeme jemne prisoliť a ak je podľa našej chuti,  tak môžeme servírovať do pohárov.

Červený melón ideálny na chudnutie

  • obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, minerálne látky ako napr. zinok, jód, draslík, fosfor, železo, vápnik či magnézium,
  • reguluje vysoký krvný tlak, zlepšuje činnosť obehového systému a pomáha pri liečbe srdcových ochorení
  • podporuje imunitný systém a pri liečbe zápalových ochorení
  • je vhodná pre pacientov liečiacich sa na cukrovku 2. typu

Kokosové mlieko či kokosová voda?

Kokosové mlieko v podstate nie je mliekom v tradičnom zmysle slova. Je to tekutina, ktorá sa prirodzene nachádza v zrelých kokosoch, uložená v kokosovej dužine. Keď otvoríte čerstvý kokos, mliečna biela substancia, ktorá z neho vytečie je prírodná kokosová voda. Keď s ňou rozmixujete kokosovú dužinu a precedíte ju, vznikne hustejšie kokosové mlieko. Skúste si vyrobiť kokosové mlieko doma.

Aký je teda rozdiel medzi kokosovou vodou a mliekom? Ako orech dozrieva, čoraz viac vody vo vnútri sa premení na dužinu. Zrelé kokosy zvyknú produkovať viac kokosového mlieka, zatiaľ čo tie mladšie (asi päť až sedem mesiacov staré) sú lepším zdrojom kokosovej vody.