Máte chuť na rýchly, chutný a šťavnatý obed? V tom prípade máme niečo pre vás! Pilaf – šťavnatá ryža uvarená so zeleninou a mäsom a následne zapečená v rúre – to je ten recept, ktorý budete milovať.

Čo je pilaf?

Pilaf je tradičné jedlo, ktoré má korene ešte v starej Perzii. Samotne slovo „pilaf“ je peržského pôvodu a znamená „miska ryže“. Toto jedlo s obľubou pripravujú v rôznych obmenách najmä na Balkáne, Blízkom východe, Kaukáze, Indii. Pripravte si ho aj vy podľa nášho receptu 🙂

Postup
  1. V príbližne 1 l vriacej vode povaríme kuracie mäso cca 20 až 30 minút. Zatiaľ čo sa mäso varí, na drobno si nakrájame cibuľku, pór, mrkvu, petržlenový koreň.
  2. V hlbšom hrnci podusíme tieto ingrediencie na trochu väčšom množstve oleja ako obvykle. Extra olej sa v tomto recepte pridáva kvôli tomu, aby jedlo bolo šťavnatejšie a výdatnejšie. Ak si ale veľmi strážite líniu, pokojne uberte z oleja 🙂
  3. Po cca 10 minútach pridáme ku zelenine umytú ryžu, premiešame a zalejeme vodou, v ktorej sa povarilo kuracie mäso.
  4. Kúsky kuracích pŕs nakrájame na kocky, stehná zas len ľubovoľne „natrháme“ a vložíme do hrnca so zeleninou a ryžou. Osolíme, okoreníme, pridáme vegetu a varíme na miernom ohni pokým sa ryža neuvarí.
  5. Nezabudneme občas premiešať, nakoľko sa ryža môže pripáliť o dno hrnca. Pred zapečením v trúbe pridáme trochu vody (podlejeme). Jedlo nesmie byť suché.
  6. Zapečieme priamo v hrnci, v ktorom sme pilaf varili cca 15 až 20 minút na 150 stupňov. Ozdobíme nadrobno nasekanou čerstvou petržlenovou vňaťkou..

Ak vám recept chutil, určite vyskúšajte ďalšie recepty kliknutím sem.

Zdroj obr.: dreamstime