Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť
Ingrediencie

Vrstva 1

Hovädzie dusené na pive s rascou

Čas prípravy: 30 min
Čas varenia: 120 min

Ela Kaslu | 330 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Hovädzie dusené na pive
Ingrediencie

Hovädzie dusené na pive s rascou, borievkami a rozmarínom. Lahodné, rozpadajúce sa mäso v aromatickej omáčke takmer bez práce.

Hovädzie dusené na pive s rascou

  1. Mäso nakrájame na 1 cm hrubé plátky. Osolíme a okoreníme z oboch strán.

  2. Jemne obalíme v hladkej múke a sprudka opečieme v horúcom oleji z každej strany. Vyberieme z hrnca a dáme bokom. Vo výpeku osmahneme do zlata nadrobno nakrájanú cibuľu, pridáme nasekaný cesnak. Zarestujeme, pridáme rascu, paradajkový pretlak a ešte chvíľu spolu miešame.

  3. Vrátime do hrnca mäso, pridáme na veľké kusy nakrájanú mrkvu, borievky, rozmarín a bobkový list.

  4. Zalejeme pivom, a vývarom (alebo môžeme použiť vodu), tak aby bolo mäso úplne zakryté. Mäso posolíme, okoreníme a zakryté vložíme do rúry vyhriatej na 160 °C.

  5. Dusíme 3-4 hodiny, až kým sa mäso nerozpadá.

  6. Priebežne kontrolujeme, ak treba, podlievame horúcim vývarom, alebo horúcou vodou. Keď je mäso hotové, opatrne ho z omáčky vyberieme aj s mrkvou, omáčku prepasírujeme, prípadne rozriedime vývarom.

  7. Mäso vrátime do omáčky a môžeme zjemniť lyžičkou masla a kvapkou citrónovej šťavy.

  8. Podávame napr. so zemiakovou kašou alebo s chlebom. Je to skvelé zimné sýte jedlo. Je až neuveriteľné ako málo práce s ním budete mať. Potrebujete akurát trochu viac času, ale mäso sa skutočne robí samo. Výsledok stojí skutočne za to. Pozvať môžete celú rodinu.