Domáce piškóty nás vrátia do detských čias 🙂 Pochutia si na nich deti aj dospelí. S domácou ovocnou detskou výživou si takto doprajete veselé a chutné rodinné raňajky, či desiatu. Vyskúšajte do ovocnej výživy pridať aj čučoriedky, alebo maliny, či broskyne.

Domáce piškóty a sladučká ovocná výživa

  1. Najskôr veľmi jednoducho a rýchlo pripravíme cesto na domáce piškóty.

  2. Vajcia vyšľaháme s cukrom. Do vyšľahanej krémovej zmesi pridáme postupne olej a teplú vodu.

  3. V miske premiešame múku s práškom do pečiva, alebo vinným kameňom a pridáme do cesta.

  4. Plech vyložíme papierom na pečenie a lyžičkou jednoducho dávkujeme a rozotrieme kolieska cesta. Pečieme cca 20 minút na 180 stupňov Celzia.

  5. Podávame s detskou výživou.

  6. Sezónnu detskú výživu môžeme pripraviť z akéhokoľvek najlepšie sezónneho a lokálneho ovocia. Na konci leta môžeme použiť prvé jablká a hrušky, ktoré ani nie sú vhodné na dlhodobejšie uskladnenie. Jablká a hrušky umyjeme, očistíme a nakrájame. Povaríme v hrnci s troškou vody. Keď je ovocie rozvarené, pridáme vanilkový cukor. Po odstavení pridáme citrónovú šťavu a rozmixujeme.

  7. Podávame vlažné s piškótami.V detskej výžive môžu byť skvele a osviežujúce aj čučoriedky, broskyne a podobne.

  8. Ak výživu pripravujeme aj na uskladnenie urobíme jej samozrejme množstvo podľa úrody. Plníme ju do čistých pohárov a sterilizujeme v rúre v hrnci s horúcou vodou pri 80 C.

  9. Na kratšie uskladnenie napr. na niekoľko týždňov, bude postačovať aj sterilizácia otočením pohára s výživou naopak. Ešte horúcu výživu dáme do čistého pohára, rýchlo zavrieme, napr. pomocou útierky, ak nás pohár páli. Otočíme viečkom dole a necháme pomaly vychladnúť. Potom držíme v chlade a tme.