Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť

Domáce limonády – osviežujúce a neodolateľné

Svetlana Mravcová | 261 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
domáce limonády
Ingrediencie

Domáce limonády v džbánoch sú perfektné ak doma niečo oslavujete, alebo chystáte grilovačku. Naše recepty na skvelé ovocné a fakt osviežujúce miešané nápoje sa vám v lete možno budú hodiť. Verte, že v tomto teple po nich mnohí siahnu radšej ako po pive 🙂 A deti budú doslova nadšené, keď im na osvieženie ponúknete domácu limonádu. Perfektné sú aj na dámsku párty. V teplom lete nebudete stíhať dopĺňať džbán. Navyše mieru sladkosti domácej limonády si určíte sami. Môžete sami zvoliť, či použijete med, trstinový cukor alebo iné sladidlá a aké množstvo.

Perfektné osvieženie na oslavu… pre deti… alebo dámsku párty… domáce limonády

domáce limonády

Melónová limonáda

¼ melóna

¼ hrnčeka trstinového cukru

šťava z jedného citróna (hľadajte v letáku BILLA)

voda

mäta

ľad

Postup:

Melón na domácu limonádu nakrájame na malé kúsky a zmixujeme v mixéri dohladka. Tekutinu následne precedíme cez malé sitko. Citrón odšťavíme a zmiešame s trstinovým cukrom (alebo iným sladidlom). Pridáme k precedenej melónovej šťave. Na ozdobu prihodíme niekoľko lístkov mäty a kociek ľadu. Pokiaľ ľadu nepoužijeme až toľko a je ešte treba, nakoniec doplníme vodou.

 

Medovo-medovková limonáda

šťava z jedného citróna

med

čerstvá medovka (prípadne mäta)

ľad

voda

Postup:

Citrón najskôr odšťavíme. Šťavu následne zmiešame s medom. Dobre premiešame, aby sa med rozpustil. Šťavu nalejeme do nádoby, pridáme medovku, kocky ľadu a doplníme vodou.

domáce limonády

Uhorková limonáda

šalátová uhorka

bazová šťava

limetka

¼ lyžičky soli

ľad

voda

Postup:

¼ uhorky odložíme stranou na ozdobu. Zvyšok nakrájame a dáme do mixéra spolu s bazovou šťavou, limetkovou šťavou a soľou. Pomixovanú zmes precedíme cez malé sitko do veľkého džbánu. Pridáme nakrájanú odloženú uhorku na ozdobu, ľad a doplníme vodou.

Jahodovo- čučoriedková limonáda

hrsť jahôd

hrsť čučoriedok

med

šťava z jedného citróna

ľad

voda

Postup:

Dobre umyté a očistené jahody pomixujeme spoločne s čučoriedkami, citrónovou šťavou a medom v mixéri. Potom zmes precedíme cez sito, doplníme pokrájanými jahodami, celými čučoriedkami, ľadom a doplníme vodou.

Recepty samozrejme ovocie a bylinky na domáce limonády môžete obmieňať a vo vytváraní nových chuti sa medze nekladú. Tie najlepšie nápady väčšinou vznikajú spontánne. Jednoducho použite to, čo doma práve máte. Na zdravie!