Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť

Nádherný orgován prevonia váš príbytok

Ela Kaslu | 385 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
dekorácia prestieranie
Ingrediencie

Keď v  záhradách pomaly odkvitajú čerešne  a “zlatý dážď”, objavujú sa prvé kvety orgovánov. Kvety orgovánu sú veľmi obľúbené, pretože sú nádherné a podmanivo voňajú. Ak si domov prinesiete náruč plnú orgovánu, rozvoniate si celý domov najkrajším prírodným osviežovačom vzduchu. Ak chcete aby vám orgován vo váze vydržal čo najdlhšie, odstráňte z kvetinových výhonkov listy. Tie do vázy dajte k orgovánu, ale zvlášť.  

Ako kvetinová výzdoba sa hodí na záhradné party, oslavy, či romantické svadby. Najobľúbenejší fialový a biely orgován rastie divoko takmer všade, ale je škoda, že sa vytráca z našich záhrad, pretože okrem iného je jedným z najlepších lákačov včiel a užitočného hmyzu do záhrady.

Orgován s jeho rozkošnými minikvietkami je predurčený na stolové dekorácie. Inšpirujte sa našimi nápadmi na veľmi jednoduché ale efektné ozdoby na stôl. Veľmi pekne sa vynímajú v kombinácií napr. s bielymi tulipánmi.

 

1. Na biely tanier položte stojan na vajíčko, a doň nalejte trošku vody. Vložte doň tulipán, ktorý skráťte na veľkosť aby sa do stojana vošiel. Môžete dať aj male súkvetie orgovánu. Opatrne prikryte pekným jednoduchým pohárom a zaujímavá sviatočná dekorácia na stôl je hotová.

 

2. Použite poháre so stopkou ako svietnik – z orgovánu odrežte pekné menšie súkvetia a každý zakryte pohárom so stopkou. Pekne sa budú vynímať poháre s rôznou výškou stopky a tvarom.  Na vrch položte sviečku.

 

3. Tulipány naaranžujte do sklenej vázy s kamienkami – nazbierajte si pekné kamienky – môžu byť biele, farebné, alebo aké sa vám páčia. Tulipány skráťte tak, aby neboli vyššie ako nádoby do ktorých ich budete vkladať. Na dno vázy opatrne (aby ste si nepoškodili vázu) vložte umyté kamienky, zalejte vodou a vložte kvety.