Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť
Ingrediencie

Na polevu:

Vrstva 1

Čučoriedkový chlebík s lákavou polevou

Čas prípravy: 60 min
Čas varenia: 50 min

Svetlana Mravcová | 259 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
cucoriedkovy chlebik
Ingrediencie

Na polevu:


Čučoriedkový chlebík vás môže sprevádzať letom. Ak máte radi čučoriedky, môžete si ho ľahko zabaliť na cestu, alebo dopriať na raňajky či desiatu. U nás doma visí na chladničke, pretože je to môj recept na toto leto.

Čučoriedkový chlebík pre celú rodinu na letné ráno, či desiatu

 

 

  1. Predhrejeme si rúru na 160 stupňov Celzia.
  2. V menšej mise zmiešame suché suroviny na cesto. Múku, prášok na pečenie, soľ, vanilku a mak. Všetko dobre premiešame.
  3. V odmerke zmiešame kyslú smotanu a odváženú citrónovú šťavu.
  4. Ak máme robotický šľahač, môžeme ho použiť. Maslo spolu s olejom, citrónovou kôrou a cukrom šľaháme tak dlho, až získa svetlú farbu. Potom šľahanie spomalíme a postupne do zmesi prišľaháme vajcia, každé zvlášť.
  5. Nakoniec pridáme všetky suché suroviny, ktoré už máme zmiešané.
  6. Cesto potom nalejeme do tukom vymastenej podlhovastej formy a dáme piecť do vyhriatej rúry. Pečieme asi 50 minút do zlatista.
  7. Po upečení chlebíček necháme vychladnúť.
  8. Medzitým si pripravíme čučoriedkovou polevu: zmiešame čučoriedkovú marmeládu, práškový cukor a lyžicu smotany na šľahanie. Mlieko pridáme až po jemnom ušľahaní, len ak by sa nám zdalo, že poleva je veľmi hustá. Mlieko môžeme aj vynechať.
  9. Vychladnutý chlebíček vyklopíme na servírovací tanier a polejeme čučoriedkovou polevou a použijeme hrsť čerstvých čučoriedok ako dekoráciu.