Cubanito – sendvič so šunkou, bravčovinou a syrom

... kubánsky mix roztancuje vaše brušká

Praktické, zábavné, rozmanité a plné chutí. Sendviče sa dajú pripraviť a zabaliť veľmi jednoducho, takže môžete vyraziť na cesty bez obáv, že by ste boli hladní alebo museli celý čas jesť jedno a to isté jedlo. Zabudnite na paštétové chleby na cesty a pripravte si s nami sýty sendvič.

Cubanito sendvič – to najlepšie jedlo na dlhé cesty

Cubanito zvaný tiež kubánsky mix, vznikol ako zmes najlepších ingrediencií na cesty medzi Kubou a Floridou. Nie nadarmo sa táto kombinácia zaužívala. Za 15 minút hotové úžasné sústo, ako stvorené na cesty. Recept je praktický pre využitie mäsa, ktoré vám zostalo z grilovačky, alebo z pečenia. Pripravte si túto pochúťku, zbaľte a hurá na výlet. Sendvič nikdy nesklame ani vašich najmenších výletníkov.

Ingrediencie
  • 2 bagety
  • 200g šunky
  • 400g pečeného bravčového mäsa
  • 200g syru gouda
  • 320g nakladaných uhoriek
  • 60g horčice

Tip: Ak chcete použiť drobné kúsky bravčového mäsa namarinujte ich cez noc v zmesi pomarančovej a limetkovej šťavy, do ktorej pridáte čerstvú mätu, oregano, cesnak, soľ, mleté čierne korenie a čerstvé čili papričky.

Postup
  1. Bagety pozdĺžne rozrežte a spodnú polovicu natrite horčicou.
  2. Potom na ňu po dĺžke poukladajte nakrájané uhorky, 2 – 3 vrstvy natenko nakrájaného pečeného mäsa, 2 – 3 vrstvy šunky a navrch pridajte syr.
  3. Sendvič zakončite vrchnou časťou bagety, ktorú tiež potrite horčicou. Hotový sendvič prekrojte na dve polovice a podávajte.

Vyskúšajte aj:

špenát
Špenátovo – jahodový letný šalát

 

 

 

Nechajte sa inšpirovať aj ďalšími našimi receptami pripravenými pre vás:

banánová roládapečené kurajogurtová krémová polievka

Našou úlohou je vyberať a zásobovať vás chutnými receptami, ktoré si ľahko pripravíte predovšetkým z čerstvých potravín dostupných v ponuke Billa.