Group 5129
Vyhľadajte si
restaurant_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Line 4
Zoradiť podľa: Dôležitosť
Ingrediencie

Vrstva 1

Crinkles – skvelé, farebné, naozaj vláčne sušienky

Čas prípravy: 45 min
Čas varenia: 10 min

Svetlana Mravcová | 261 receptov

icon-facebook icon-instagram pinterest-p-brands print_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 favorite_FILL0_wght400_GRAD0_opsz48 mail_FILL0_wght300_GRAD0_opsz48
Crinkles popraskane susienky
Ingrediencie

Crinkles sú skvelé, naozaj vláčne sušienky. Veselo ozdobia váš veľkonočný stôl a potešia deti aj šibačov. Odľahčili sme ich citrónovou príchuťou a zafarbili tak, aby z nich deti mali ešte väčšiu radosť.

Farebné a voňavé Crinkles

 

 

 

  1. Začnime tým, že si s malým predstihom vyberieme z chladničky maslo, potrebujeme, aby dosiahlo izbovú teplotu, teda nie rozpustené, ale pekne mäkké. Bude stačiť ½ hodina. Medzitým si môžeme umyť citróny a ostrúhať z nich kôru a nakoniec vytlačiť šťavu. Samozrejme, najlepšie, ak použijeme citróny v bio kvalite.
  2. Zmäknuté maslo potom vyšľaháme s kryštálovým cukrom. Ďalej k maslovej pene pridáme 4 rozklepnuté vajcia. A chvíľu šľaháme. Keď sa nám vajcia s penou pekne spoja, pridáme citrónovú kôru a citrónovú šťavu. Znovu chvíľku šľaháme.
  3. Do jednej misky dáme spolu múku a kypriaci prášok na pečenie. Túto zmes za stáleho miešania pomaly prisypávame k už vyšľahanej zmesi. Pokiaľ ešte stále používame šľahacie rameno, môžeme ho vymeniť za hák na tuhšie cesto. Cesto nám vďaka múke stane pevnejším, ale nebude úplne tuhý. Keď do cesta zapracujeme úplne všetku múku, dáme ho na aspoň 2 hodiny do chladničky.
  4. Medzitým si pripravíme potravinárske farbivá, práškový cukor na obalenie, 2 plechy na pečenie pokryté papierom na pečenie. Tiež si môžeme dať predhriať rúru na 180 stupňov Celzia.
  5. Keď je cesto vychladené, rozdelíme ho na 4 diely, ktoré postupne každé zafarbíme inou farbou. Nebojte, ak si na to netrúfate, môžete použiť tak ako ja znova kuchynský robot. Je to skvelý pomocník, obzvlášť, keď s toľkými deťmi potrebujete mať ruky stále voľné.
  6. Nakoniec z jednotlivých farieb, napríklad naberačkou na zmrzlinu odoberajte po kúskoch, z ktorých jednotlivo urobíte guličky.
  7. Tie obalíte v práškovom cukre a položíte dostatočne ďaleko od seba na plech. Vďaka naberačke dodržíte približne rovnakú veľkosť guličiek a rozostupom zase to, že sa sušienky nespečú.
  8. Veľkosť cesta je cca na dva plechy. Každý plech potom pečieme v rozohriatej rúre na 180 stupňov Celzia 8 až 10 minút. Po vychladnutí môžeme servírovať.
  9. Recept na crinkles sme vám priniesli aj vo klasickej kakaovej vianočnej podobe. Tu je teda foto recept na Popraskané kakaové sušienky Crinkles.