Kuracie nugetky recept – chystáte sa urobiť poriadnu párty? Na žiadnej predsa nesmie chýbať niečo k zahryznutiu. Sézamové kuracie nugetky ulahodia každému pre famóznu chuť a vôňu. Tento pokrm môžete podávať teplý ale aj studený.

Kuracie nugetky recept

Kuracie nugetky sa hodia aj do zeleninových šalátov, alebo si ich môžete vložiť do žemle obloženej šalátom, paradajkami a uhorkou.

Postup – kuracie nugetky recept
  1. Kuracie mäso nakrájame na plátky a dochutíme soľou, korením, kurkumou, tymiánom a citrónovou šťavou. Dobre premiešame a na 15 minút odložíme nabok.
  2. Vajcia vyšľaháme a zľahka osolíme. Strúhanku zmiešame so sézamom.
  3. Mäso obalíme v hladkej múke, potom vo vajíčkach a nakoniec v strúhanke so sézamom.
  4. Na rozohriatom oleji smažíme na miernom ohni dozlatista.
  5. Vysmažené kúsky preložíme na papierový obrúsok, aby nasal prebytočný olej.

Sézam

  • priaznivo chráni telo pred vysokým tlakom a znižuje hladinu cholesterolu. Má pozitívne účinky aj na srdce a cievy. Nemal by preto chýbať vo vašom jedálničku.

Kurkuma

  • tiež sa jej hovorí indický šafrán či elixír života
  • jej zložky dokážu liečiť problémy s pečeňou, čistiť krv, znižovať horúčku, mierniť bolesť, tráviace problémy, tiež zápaly, poskytujú i ochranu mozgu pred starnutím, udržiavajú zdravé a pružné kosti a kĺby a už v malých dávkach pomáha výrazne znižovať cholesterol
  • kurkuma je vynikajúci antioxidant, ktorý bunky nášho tela chráni pred poškodením voľnými radikálmi. Podporuje zdravé srdce, imunitný systém a pamäťové funkcie, preto sa obzvlášť odporúča pri Alzheimerovej chorobe.
  • kurkuma je známa aj ako adaptogén, čo znamená, že pomáha zmierňovať stres v organizme a podporovať prirodzenú obranyschopnosť.

Ak vám jedlo chutilo, nezabudnite si pozrieť aj iné recepty.