Chystáte sa urobiť poriadnu párty? Na žiadnej predsa nesmie chýbať niečo k zahryznutiu. Sézamové kuracie nugetky ulahodia každému pre famóznu chuť a vôňu. Tento pokrm môžete podávať teplý ale aj studený.

Párty kuracie nugetky (alebo chrumkavé kúsky pre radosť detí)

Kuracie nugetky sa hodia aj do zeleninových šalátov, alebo si ich môžete vložiť do žemle obloženej šalátom, paradajkami a uhorkou.

Postup
  1. Kuracie mäso nakrájame na plátky a dochutíme soľou, korením, kurkumou, tymiánom a citrónovou šťavou. Dobre premiešame a na 15 minút odložíme nabok.
  2. Vajcia vyšľaháme a zľahka osolíme. Strúhanku zmiešame so sézamom.
  3. Mäso obalíme v hladkej múke, potom vo vajíčkach a nakoniec v strúhanke so sézamom.
  4. Na rozohriatom oleji smažíme na miernom ohni dozlatista.
  5. Vysmažené kúsky preložíme na papierový obrúsok, aby nasal prebytočný olej.

Sézam

  • priaznivo chráni telo pred vysokým tlakom a znižuje hladinu cholesterolu. Má pozitívne účinky aj na srdce a cievy. Nemal by preto chýbať vo vašom jedálničku.

Kurkuma

  • tiež sa jej hovorí indický šafrán či elixír života
  • jej zložky dokážu liečiť problémy s pečeňou, čistiť krv, znižovať horúčku, mierniť bolesť, tráviace problémy, tiež zápaly, poskytujú i ochranu mozgu pred starnutím, udržiavajú zdravé a pružné kosti a kĺby a už v malých dávkach pomáha výrazne znižovať cholesterol
  • kurkuma je vynikajúci antioxidant, ktorý bunky nášho tela chráni pred poškodením voľnými radikálmi. Podporuje zdravé srdce, imunitný systém a pamäťové funkcie, preto sa obzvlášť odporúča pri Alzheimerovej chorobe.
  • kurkuma je známa aj ako adaptogén, čo znamená, že pomáha zmierňovať stres v organizme a podporovať prirodzenú obranyschopnosť.