Paradajkové cestoviny s tuniakom sú tým pravým pre tých, ktorí majú radi rýchle a nenáročné recepty. Veď príprava nezaberie viac ako pol hodinu. 

Ostré paradajkové cestoviny s tuniakom a olivami

Po sviatkoch a všetkých tých dobrotách sa každému z nás žiada niečo ľahšie a sviežejšie, ale stále predsa niečo teplé a hrejivé. Veď zima ešte stále nepovedala posledné slovo. Cestoviny s paradajkovou omáčkou budú určite príjemnou zmenou po sviatočnom hodovaní, čili korenie zároveň zahreje a podporí trávenie. 

Postup
  1. V širokej veľkej panvici alebo hrnci zohrejeme olivový olej. Cesnak nasekáme nadrobno a spolu s drvenými čili papričkami pridáme do panvice. Chvíľku opekáme na strednom ohni. Potom pridáme konzervu drvených paradajok, štipku cukru a spolu povaríme 10 minút.
  2. Kým sa nám varí omáčka, vo veľkom hrnci privedieme k varu dostatočné množstvo vody (1 liter vody na 100 g cestovín) a pridáme lyžicu soli. Vysypeme cestoviny a premiešame, aby sa nezlepili. Opäť privedieme k varu, znížime teplotu a varíme podľa typu cestovín na skus, čiže nie úplne do mäkka.
  3. Medzitým  pridáme do omáčky celé olivy, kúsky tuniaka, podľa chuti osolíme a ochutíme mletým čiernym korením.
  4. Keď sú cestoviny uvarené, dierovanou varechou ich vyberieme priamo do panvice s omáčkou, môžeme pridať aj trochu vody, v ktorej sa cestoviny varili. Škrob, ktorý sa pri varení cestovín uvoľnil do vody, nám pomôže omáčku zahustiť. Dobre, ale zároveň opatrne premiešame a odstavíme z plameňa.
  5. Rozdelíme na taniere a každú porciu posypeme nadrobeným syrom Feta, strúhaným parmezánom a petržlenovou vňaťou.

Pokiaľ máte záujem o viac receptov, kliknite sem.

cestoviny s tuniakom recept