Bravčová panenka s omáčkou je veľkou delikatesou. Opečená slanina jej dáva krásnu vôňu a s tlačenými zemiakmi je dokonalou kombináciou.

Bravčová panenka s omáčkou zabalená pekne do slaninky

Bravčová panenka je skvelou voľbou na nedeľný obed. S našim jednoduchým a rýchlym receptom ju budete mať za pár minút hotovú.

Postup
  1. Rezne osolíme, okoreníme, obalíme slaninkou a krátko opečieme na rozpálenom oleji.
  2. Trochu výpeku použijeme na opečenie šampiňónov, pridáme smotanu na varenie a tavený syr.
  3. Krátko povaríme do rozpustenia syra a posolíme.
  4. Ako prílohu podávame tlačené zemiaky.

Bravčová panenka je zaiste jedným z najobľúbenejších jedál gurmánov. Dá sa pripraviť na stovky spôsobov a kombinácií, a napriek tomu nikdy neomrzí. 

Dokonalý nedeľný obed

Chcete ohromiť návštevu vašim kuchárskym umením a ukázať, aká ste skvelá hostiteľka? Alebo sú pre vás odmenou za dokonale zvládnutý obed spokojné úsmevy (a brušká) vašej rodinky? Nech už je to akokoľvek, ak chcete pripraviť nedeľný obed v plnej paráde, máme pre vás menu.

Vynikajúcou voľbou pre polievku je staroviedenská polievka s hubami, ktorá vám znova pričaruje vôňu z detstva. Táto klasika starých mám sa výborne hodí s našou bravčovou panenkou ako hlavným jedlom. Ako príjemné zakončenie obeda upečte aj dezert – jemný citrónový koláčik. Tento príjemne sladkokyslý, osviežujúci koláčik zvládne aj začiatočník. Takéto správne zvolené menu môže byť aj slávnostným obedom so širšou rodinou a vy sa predvediete ako dokonalá kuchárka. 

Prajeme dobrú chuť.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že z tohto jedla vám pribudnú nejaké kilá navyše. Nemusí to tak byť, pokiaľ vynecháte prílohu. Keto dieta je spôsob, ako si pochutnávať na mäse v takmer akejkoľvek podobe, rybách, živočíšnych tukoch ako masle a smotane, orechoch, syroch, vajciach, zdravých olejoch, rajčinách, listovej zelenine, cibuli. Zakázaná nie je ani soľ, korenie a bylinky. So správnymi receptami vás po dobu trvania keto diéty jedálniček neomrzí. Tu sa dozviete viac o tom, ako tzv. keto dieta funguje.