Bezlepková bábovka, ktorá neobsahuje múku a napriek tomu chutí fantasticky tak, že rozdiel ani nespoznáte? Presne takú vieme napiecť. A s receptom sa radi podelí Miška zo Sisters bakery. Namiesto múky sme použili menšie množstvo kukuričného škrobu.

Bezlepková bábovka chutí úžasne

 

 

 

  1. Postup je jednoduchý, ako keby ste išli robiť klasickú bábovku. Nebudete dokonca potrebovať ani váhu, tak jednoducho sa dá naša bábovka napiecť. Pripravte si potrebné suroviny a pustime sa spoločne do toho.
  2. Najskôr si vo väčšej mise vyšľaháme bielky s cukrom dotuha. Odporúčame začať šľahať čisté bielky a po minúte pridať polovicu cukru. Šľahať ďalej a keď sa rozpustí cukor, potom až pridáme druhú polovicu a šľaháme do tuha. Týmto spôsobom sa nám ušľahá tuhý a stabilný sneh, ktorý tak ľahko „nespadne“.
  3. Do bielkovej zmesi pridáme rozšľahané žĺtky a zľahka ich vmiešame, aby sa spojili s bielkami.
  4. Ďalej pridáme Zlaté klasy, kypriaci prášok do pečiva a opäť zapracujeme.
  5. Nakoniec pridáme olej.
  6. Polovicu cesta dáme do vymastenej a kokosom vysypanej bábovkovej formy. Do druhej polovice cesta primiešame kakao a vylejeme do formy.
  7. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre pri 180°C. Teplotu po pár minútach stíšime na 160°C a pečieme asi 45 minút. Pomocou špajdle odskúšame, či je cesto prepečné. Ak špajdľa po zapichnutí do bábovky výjde čistá, máme napečené. 🙂
  8. Takú klasiku, akou je bábovka, má každý rád. Zohnať však dobrý recept je niekedy ťažké. A zohnať dobrý, fungujúci recept na bezlepkovú verziu obľúbeného dezertu je niekedy takmer nemožné. Sme radi, že môžeme obohatiť vašu zbierku bezlepkových receptov týmto našim odskúšaným receptom na voňavú mramorovú bábovku.