Banánové rezy sú zvodná kombinácia sladkých banánov, kakaového cesta a čokoládovej plnky, ktorej sa jednoducho nedá odolať.

Banánové rezy – jednoduchšie ako sa zdá

Doprajte sebe aj svojej rodine tento skvelý dezert, banánové rezy. Sú jednoduchšie než by sa zdalo a hotové sú raz dva.

Postup
  1. Cesto: Do misy mixéra dáme celé vajcia a kryštálový cukor a na vysokách otáčkach šľaháme do bledej nadýchanej peny. Môže to trvať aj 10 minút.
  2. Hladkú múku zmiešame v osobitnej nádobe s kypriacim práškom a kakaom, a potom ju postupne preosievame a zľahka zapracovávame do vajcovej nadýchanej zmesi.
  3. Použijeme gumenú varechu a múku primiešavame tak, aby sme udržali čo najviac objemu a vzduchu v zmesi, ale zároveň aby sa múka riadne rozmiešala a neostali hrčky.
  4. Nalejeme do hlbšieho plechu, ktorý sme potreli tenkou vrstvou masla alebo tuku a naň prilepili a vyhladili papier na pečenie.Pečieme na 160 stupňoch asi 10-12 minút.
  5. Upečený plát cesta necháme úplne vychladnúť a medzitým si pripravíme plnku.
  6. Banány ošúpeme a nakrájame na kolieska.
  7. Horkú čokoládu rozlámeme na malé kúsky a zalejeme ich zovretou šľahačkou, rozmiešame, kým sa čokoláda nerozpustí a necháme úplne vychladnúť. Potom ju vyšľaháme do nadýchaného krému.
  8. Vychladnuté cesto rozdelíme na polovicu, obe polovice potrieme z vnútornej strany marhuľovým džemom, na džem nanesieme polovicu krému, na ten naukladáme banánové kolieska a prikryjeme druhou polovicou cesta, ktorú sme tiež potreli krémom.
  9. Povrch koláča dozdobíme roztopenou čokoládou s troškou tuku a necháme stuhnúť. Krájame na malé kocky.

Tak ako, vyskúšate? Banánové rezy sú jedným z najobľúbenejších zákuskov v cukrárňach a teraz si ich môžete upiecť doma podľa nášho receptu. Alebo vyskúšate iné banánové dobroty? 🙂 A určite vyskúšajte aj ďalšie naše sladké recepty.