Ananásová torta – pridajte do sladkostí, ktoré s príchodom teplých dní pripravujete, chute a vône ovocia z tropických oblastí. Keď sa vám v ústach rozplynú kúsky exotického ovocia, ich chuť vás prenesie na piesočné pláže. Ocitnete sa v tieni kokosových paliem, kde od mora zľahka vanie jemný vetrík, a po ďalšom horúcom dni vás šumenie vĺn pomaly ukolíše k spánku.

Osviežujúca ananásová torta

TIP: ak chcete, aby ananásová torta získala ešte šťavnatejší korpus, pokvapkajte ho po upečení ananásovou šťavou (sirupom z kompótu).

Postup
  1. Vajcia vyšľahajte do peny, prilejte vodu a pokračujte v šľahaní. Postupne pridávajte cukor, vanilkový extrakt a ďalších 5 minút šľahajte. Nakoniec prilejte olej.
  2. Múku zmiešajte s kokosovými vločkami a práškom do pečiva. Suché prísady opatrne a postupne vmiešajte k našľahanej zmesi.
  3. Cesto vylejte na plech vyložený papierom na pečenie a pečte asi 25 – 30 minút pri teplote 180 °C. Keď je korpus upečený, vytiahnite ho z rúry, nechajte vychladnúť a potom ho vodorovne prekrojte tak, aby ste získali 3 rovnaké pláty.
  4. Krém pripravíte tak, že želatínu necháte napučať v 3 polievkových lyžiciach kompótovej ananásovej šťavy. Potom zohrejte ďalšie 3 – 4 polievkové lyžice ananásovej šťavy a rozpustite v nich napučanú želatínu. Jogurt zmiešajte s práškovým cukrom a za stáleho miešania pridajte želatínovú zmes a vanilkový extrakt. Opatrne primiešajte vyšľahanú smotanu.
  5. Ananásový kompót nechajte dôkladne odkvapkať a ananás nakrájajte na malé kúsky.
  6. Na plech položte prvú časť korpusu, potrite ju krémom a posypte kúskami ananásu. Rovnako pokračujte s druhou vrstvou. Tortu zakončite treťou vrstvou a tú zhora tiež potrite krémom. Tortu nechajte stuhnúť v chladničke.
  7. Keď krém na povrchu torty stuhne, vyberte ju z formy a vyšľahajte zostávajúcu smotanu. Celú tortu potrite našľahanou smotanou a posypte kokosovými vločkami.

Pokiaľ sa vám recept páčil, navštívte našu stránku receptykulinarium.sk a vyskúšajte stovky ďalších.