Spýtali sme sa MUDr. Alexandry Frolkovičovej, lekárky a dietologičky z KeepWell, s.r.o., ktoré biopotraviny rada nakupuje v BILLE.

Billa Naše Bio

Uprednostňujete biopotraviny?

Nie zásadne, ale pri niektorých potravinách si dávam pozor na ich zdroj. Zo série potravín Naše bio kupujem ešte červenú šošovicu, špaldovú múku celozrnnú, zemiaky, citróny, či jablká. Nesúhlasím ale s názorom, že keď si nekúpite bio produkt, tak nemá zmysel si kupovať napr. zeleninu a ovocie vôbec. Zelenina a ovocie majú vždy nejaké tie ochranné látky. Samozrejme, ak sú bio, tak ich je tam viac.

Pani doktorka, sú nejaké potraviny, ktoré nakupujete iba v BILLE a nikde inde?

Áno, mám svoje obľúbené potraviny v BILLE. Za úplne naj považujem guľatú naturálnu ryžu od firmy Naše Bio. Okrem toho, že je to bio produkt, táto ryža má naozaj výnimočne dobrú chuť. Je to potravina, ktorá je vhodná snáď pri všetkých druhoch tráviacich ťažkostí. Táto od Naše Bio je spoľahlivo zbavená tvrdých a ostrých šupiek, ktoré často nájdete v iných produktoch. Patrí k zdravým a „pomalým“ sacharidom, čiže ju ocenia športovci aj diabetici, ktorí by sa napríklad bielej ryži mali vyhýbať.  Často ku mne prichádzajú ľudia, ktorí sa pôvodne stravovali úplne tradične a nie sú zvyknutí na „celozrnné“ chute. Tam je veľmi dôležité, aký produkt ochutnajú ako prvý. Väčšina ľudí naturálnu ryžu neobľubuje, ale propagovať jej úžasné zdravotné účinky práve prostredníctvom tejto ryže, sa mi celkom darí.

Je nejaká nie „bio“ zelenina, či ovocie, ktoré nakupujete iba v BILLE?

billa easy

Kupujem uvarenú cviklu, ktorá je zabalená vo vákuovom obale. Je to veľmi praktické, lebo odpadá veľká časť manipulácie s cviklou, ktorá rýchlo farbí pokožku. Skracuje sa výrazne dĺžka prípravy jedla a keď má človek k dispozícii takýto produkt, omnoho častejšie potom po zdravej cvikli siahne. Výhodou je aj to, že na rozdiel od nakladaných produktov, tu nie je žiaden pridaný ocot, cukor alebo umelé sladidlo.

Veľmi praktické sú aj zelenolistové šaláty, ktoré sú už umyté a zabalené v ochrannej atmosfére. Na rozdiel od podobných produktov v iných obchodoch, ktoré musíte dôkladne poumývať a odstrediť, tieto sú pripravené na priamu konzumáciu. Zase je šanca, že ich budete jesť častejšie.

Alnatura_Pesto_4104420031807_Pesto-Verde_120g_1512

A čo nejaký hotový produkt?

Môj obľúbený hotový produkt je vegánska varianta pesta Pesto vegan Alnatura. Pesto má rád asi skoro každý, bohužiaľ tradičnú variantu si nemôžu dovoliť tí, ktorí majú problém s bielkovinou kravského mlieka. A takých dnes nie je málo, čiže tu je skvelým riešením potom vegánske pesto. Pesto je vhodné nielen na cestoviny, ale aj do rizota, na toasty, do šalátov aj polievok. Ja osobne si bez neho kuchyňu ani neviem predstaviť.