Všetky deti v našich končinách sa tešia na Mikulášske balíčky. Mnohé majú už celkom iste aj vyčistené čižmičky. Nemali by sme ich teda sklamať, čižmičky treba naplniť dobrotami. Ako sa však s touto úlohou vysporiadať, aby sme si zároveň nemuseli robiť starosti o detské zúbky?

Pred oknom – za oknom stojí Mikuláš,
povedz nám deduško, čo v tom koši máš?

Aj vám je do spevu?

Dúfajme teda, že v tom koši budú voňavé a chrumkavé Mikulášske balíčky 🙂

  1. Ako to teda urobiť, aby Mikulášske balíčky neboli zároveň čertovské? Nebojte možností je veľa. Všetky deti radi chrumkajú oriešky. A čo dokonca oriešky, či mandle namočené v dobrej čokoláde? Zbiehajú sa slinky aj vám? Urobte tento rok Mikulášske balíčky v zdravšom štýle, plné zdravých orieškov, sušeného ovocia, alebo krekrov z kvalitnej špaldovej múky. Našťastie zdravších a alternatívnejších možností v obchode je dnes naozaj veľa. Deti určite potešia aj medovníčky, alebo iné doma pečené sladkosti.

    Malým spáčom môžete v noci vystavať od postieľky cestičku z mandariniek, jabĺčok, orieškov, medovníkov a krekrov až k oknu a zaň postaviť ten vysnený čokoládový kalendár. Ak máte doma huncútov, pridajte aj zemiak či cibuľu!

  2. Ak máte šikovné deti, ktoré sa už trochu vedia aj v kuchyni zvŕtať, môžete vyskúšať aj domácu výrobu čokoládových praliniek.  My sme tak urobili a pridali sme do domácich čokoládových bonbónikov aj lístočky s číslami jednotlivých dní https://www.receptykulinarium.sk/jedle-darceky-od-mikulasa-po-vianoce/ Očíslovať môžete aj medovníčky a každé ráno až do Vianoc si dať sladkosť s tým správnym číslom.
  3. Čo teda robiť na Mikuláša všetci vieme. Veľkí šup do obchodu pre oriešky a ovocie a napiecť medovníky. Malí, vyčistiť čižmičky a do nich: “Mrcha deťom korbáče, dobrým orechy a koláče”:-)

  4. Prajeme vám teda bohatého, zdravého a chrumkavého Mikuláša a Advent plný koláčikov, medu a priateľov a nie len predvianočného zhonu!