Vianoce sú už za dverami, a ak ste ešte nepremýšľali nad štedrovečernou dekoráciou na sviatočný stôl, alebo vám chýba inšpirácia, máme pre vás zopár nápadov.  Ak sa vaše vianočné sviatky nesú v tradičných bielych, zlatých či stieborných farbách, a zároveň máte radi prírodné motívy, určite vás naše dekorácie nadchnú. 

Vianočná dekorácia

Namiesto čečiny sme použili rozmarín zo záhrady, ale pokojne ho vymeňte za čečinu.  Pridať môžete aj orechy, šišky či iné drobnosti, ktoré vám pri prechádzke „cinkli“ do nosa 🙂

Postup
  1. Badián upevníme špagátikom na väčšie biele sviečky. Ich veľkosť a množstvo je samozrejme na vás, ale stále platí, že menej je viac. Myslite aj na to, že štedrovečerný stôl bude plný jedla, takže ho nechceme prepchať dekoráciami.
  2. Špagátom párkrat sviečky omotáme a uviažeme.
  3. Malé svietniky ozdobíme pri hrdle  ozdobnou šnúrkou (my sme použili obyčajný potravinársky špagát) a vložíme do nich čajové sviečky.
  4. Na drevenú podložku /môže byť aj kus starej drevenej dosky/ rozložíme sviečky a svietniky. Pomedzi ne naaranžujeme vetvičky rozmarínu a doplníme dekoráciami. Podložku s dekoráciou opatrne prenesieme na prestretý stôl.

Tip. V rovnakom duchu si môžete ozdobiť aj podnos so sviečkami, ktorým si môžete ozdobiť obývačku.